Концепт небосяга-меморіалу в Катарі, присвяченого тисячам загиблих трудових мігрантів

/ Світ /

Французька студія Week розробила концепт меморіалу, присвяченого трудовим мігрантам, що загинули під час будівництва стадіонів в Катарі протягом останніх 10 років.

Уперше проєкт був представлений 2014 року, утім, до сьогодні його висота збільшилася майже вдвічі, пише Dezeen.

Меморіал – небосяг, складений з бетонних модулів. Кожен з блоків символізує окремого загиблого працівника, відповідно, й сама вежа збільшуватиметься пропорційно до кількості померлих на будівництві.

Зображення: WEEK architecture

На сьогодні її висота становить 4,4 км – як вшанування пам’яті 6 751 трудового мігранта з Індії, Пакистану, Непалу, Бангладеш та Шрі-Ланки, які займались зведенням споруд і стадіонів для проведення в Катарі Чемпіонату світу з футболу 2022 року.

Зображення: WEEK architecture

“Оскільки це вежа постійно зростає, немає теоретичного обмеження висоти”, – розповіли у студії.

Вважається, що перевтома в несприятливих умовах, зокрема тривалий робочий день в умовах екстремальної спеки на Аравійському півострові, призвели до збільшення випадків сонячного удару, зневоднення і простого виснаження.

Зображення: WEEK architecture

Зображення: WEEK architecture

Зображення: WEEK architecture

2016 року Amnesty International звинуватила Катар у використанні примусової праці на місцях Чемпіонату світу з футболу. Нещодавно організація повідомила, що зловживання все ще відбуваються “у значному масштабі”.

 

 

Читайте також:

На Собачому гирлі хочуть побудувати горизонтальний хмарочос

SOM спроєктувала найвищий і найбільш екологічний небосяг Сінгапуру

Світ хмарочосів: чуйний і символічний