Конференція з відновлення України у Лондоні: Захід надає кошти та готується стягувати компенсації з рф

У Лондоні у середу, 21 червня, почалась Міжнародна конференція з відновлення України, яка триватиме два дні. Україна представить оцінки потреб та першочергові плани повоєнного відновлення і стратегії довгострокового рефомування й модернізації. У конференції беруть участь посадовці із 61 країни, представники бізнесу та неурядових організацій.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у колонці для The Guardian пропонує створити універсальний механізм стягнення компенсацій з країн-агресорів.

Колонка українського прем’єр-міністра для британського видання The Guardian

Український прем’єр поділився баченням уряду про наступні кроки, які слід зробити для використання заморожених російських активів у відбудові України:

  1. Створити міжнародну комісію, яка визначатиме обсяг компенсацій постраждалим на підставі даних у реєстрі
  2. Країни-партнери мають внести зміни до законодавства, щоб спрямувати заморожені російські активи на користь України
  3. Окремо має бути створений компенсаційний фонд, у якому будуть накопичуватися зібрані кошти
  4. Практична реалізація конфіскацій та платежів для відбудови.

Країни Заходу тим часом готують багаторічні плани підтримки України, вже сьогодні виділяють значні кошти на відновлення, а також розробляють відповідні механізми щодо стягнення російських активів.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн

«Учора Європейська комісія запропонувала створити у рамках бюджету ЄС програму допомоги Україні. Вона забезпечить постійну фінансову підтримку до 2027 року. Ця програма фінансуватиметься трьома способами: за рахунок грантів з європейського бюджету, за рахунок кредитів, залучених на ринках капіталу, і зрештою за рахунок надходжень від іммобілізованих російських активів», – заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн під час виступу на конференції.

Фінансову допомогу Україні вже оголосили:

  • США виділять $1,3 мільярди додаткової допомоги для відновлення України. Гроші підуть на ремонт енергосистеми, модернізацію критичної інфраструктури, портів, залізниці, на допомогу підприємствам тощо.
  • Велика Британія надасть Україні кредитні гарантії на $3 млрд, а британський уряд повідомив, що виділяє $300 млн на підтримку гуманітарних, відновлювальних програм та реформ.
  • Європейський інвестиційний банк виділить на відновлення України €840 млн. Гроші підуть на відновлення шкіл, лікарень, інфраструктури, транспортних мереж тощо. Також банк профінансує розвиток цифровізації та посилення кібербезпеки.
  • Франція надасть Україні €40 млн на критичну інфраструктуру, медичне обладнання та підготовку до наступної зими.
  • Німеччина надасть Україні в цьому році додаткові €381 млн на гуманітарну допомогу.

Очікується, що ввечері 21 червня міністерка бізнесу та торгівлі Нусрат Гані у партнерстві з урядом України запустить новий британсько-український TechBridge.

“Ініціатива була вперше запропонована перед повномасштабним вторгненням в Україну, але в останні місяці вона набрала обертів, оскільки стало зрозумілим, що вона може надати життєво важливі можливості для підприємств, які намагаються відновитися та розвиватися в Україні”, — пояснює британський уряд.

TechBridge буде створений як фізичний простір, що поєднує британських та українських новаторів, підприємців, а також технологічні та фінансові галузі, щоб сприяти тіснішій співпраці для стимулювання відновлення та реконструкції.

 

 

Читайте також:

archimatika допоможе з відновленням села Посад-Покровське на Херсонщині

Фундація Олени Зеленської розпочала будівництво житла для постраждалих дитячих будинків

Україна побудує водогін завдовжки 87 км, щоб забезпечити водою південні регіони