Комісія Мінкульту завершила перевірку 79 об’єктів Лаври, ченці УПЦ МП мають звільнити будівлі

5 червня спеціальна комісія Міністерства культури та інформаційної політики завершила свою роботу щодо Києво-Печерської лаври та підписала з Національним заповідником акт приймання-передавання майна.

Про це інформує пресслужба МКІП.

Зазначається, що комісія у своєму звіті виявила порушення вимог законодавства з боку Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) УПЦ (МП). Як нагадали в Мінкульті, УПЦ (МП) допустила самовільну перебудову, добудову, перепланування пам’яток культурної спадщини на території заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Тому заповідник надіслав УПЦ МП вимогу про невідкладне звільнення, припинення користування і повернення всіх культових споруд і майна державної власності, що було передане у користування церкві за договором від 2013 року. Мова про будівлі, розташовані за адресами: вул. Лаврська, 11 та вул. Лаврська, 15.

Крім того, від релігійної громади вимагають передати заповіднику ключі від дверей до всіх 79-ти об’єктів державного майна, вказаних у Акті приймання-передачі майна, протягом трьох робочіх днів. У Мінкультури наголосили, що сподіваються на негайне виконання вимог з боку Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. У разі відмови обіцяють звернутися до суду.

29 березня сплив договір оренди національного заповідника “Києво-Печерська лавра” з Українською православною церквою (МП). Представники церкви мали залишити територію Лаври.

 

Читайте також:

“Ножі наголо”: Мінкульт показав старовинні двері Лаври, які служителі УМЦ МП використовували як мішень

В Києво-Печерській лаврі закрили доступ до печер із мощами: комісія перевіряє збереженість культурних цінностей

Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули в управління держави