Команда проєкту KO-ХАТИ завершила відновлення першого житла для переселенців 

/ Архітектура /

Ремонтні роботи завершили в частині гуртожитку в Івано-Франківську — нині житло вже готове для заселення. 

У кінці березня команда METALAB приєдналася до волонтерської ініціативи “Другий дім ІФ” та почала працювати в рамках проєкту КО-ХАТИ над відновленням четвертого поверху старого гуртожитку на вулиці Військових Ветеранів, 8. 

“Ми зрозуміли, що є велика проблема з житлом для довгострокового поселення. Щоб вирішити її, ми почали шукати варіанти наявних будівель, які можна відремонтувати, замість того, щоб споруджувати нові. Це дозволяє створювати помешкання досить швидко й ефективно з точки зору витрат, і при цьому робити його якісним, комфортним та інтегрованим у місто”, – ділиться Анна Пашинська, співзасновниця КО-ХАТИ.

До та після роботи з облаштування пілотного житла проєкту KO-ХАТИ. Фото: METALAB

До та після роботи з облаштування пілотного житла проєкту KO-ХАТИ. Фото: METALAB

Активісти долучились до ремонту гуртожитку Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу, який понад 5 років стояв пусткою. Протягом семи тижнів роботи команда облаштувала 24 кімнати, а також спільні простори — чотири кухні, їдальню, дитячу кімнату, хол, санвузли та пральню, коворкінг і вхідну зону. Більшість меблів для гуртожитку виготовили місцеві виробники. Нині до нового помешкання уже перебрались понад 50 людей. 

Загалом волонтерами проєкту стали понад 100 людей з різних міст. Фото: METALAB

Активісти не тільки допомагали фізично, а й дарували різні речі побуту. Фото: METALAB

Варто зазначити, що до METALAB приєдналися і допомогли архітектурно-урбаністичною експертизою колеги з громадських організацій Urban Curators (Київ) і “Критичне мислення” (Харків). Загалом волонтерами проєкту стали понад 100 людей. Серед них — як мешканці Івано-Франківська, так і інших міст. Крім того, люди дарували для гуртожитку різні речі: від меблів до кімнатних рослин. 

Фінансову підтримку проєкту надавали IM Swedish Development Partner, MitOst і Raumpioniere. Частину коштів зібрали краудфандингом. Всього для реалізації пілотного простору вдалося залучити 1 054 753 грн. Також проєкт отримав підтримку матеріалами й товарами на суму 1 494 000 грн. 

Більшість меблів для помешкання виготовили місцеві виробники з Івано-Франківська. Фото: METALAB

До гуртожитку переселились уже близько 50 людей. Фото: METALAB

Нині команда KO-ХАТИ працює над другим проєктом та закликає охочих допомогти долучатись. Фото: METALAB

Команда KO-ХАТИ анонсувала початок роботи на новому об’єкті — це реконструкція готелю за адресою Івана Макухи, 2г в Івано-Франківську. Запрошують доєднатись волонтерів, а також місцевих виробників.

Охочі допомогти можуть телефонувати за номерами:
+380 63 255 36 13 (Оксана)
+380 96 993 05 93 (Тетяна).

 

 

Читайте також

В Україні планують створити сучасну систему бомбосховищ

У Києві розпочинають процес відновлення знищених війною будинків

В Україні можуть зникнути панельні будинки – Зеленський