Колишню будівлю посольства США передали для облаштування музею Марчука

/ Події /

Споруда на вулиці Володимира Винниченка потрапить в управління Міністерства культури та інформаційної політики України. У ній збираються облаштувати музейно-культурний центр сучасного мистецтва Івана Марчука.

Про це йдеться в указі президента України від 10 травня 2022 року.

Наразі споруда законсервована та відключена від інженерних комунікацій. Надалі, згідно з рішенням, тут проведуть комплекс робіт для подальшої експлуатації будівлі, належного облаштування центру та його ефективного функціонування і розвитку.

Водночас поки у держбюджеті не передбачили коштів на реконструкцію будинку.

У січні 2022 року Іван Марчук поділився у Facebook концепцією майбутнього вигляду свого музейно-культурного центру. Її реконструкція мала передбачати оновлення вигляду фасаду й розширення самої споруди.

Будівлю, у якій планують створити артпростір митця, звели у 1950 роках за типовим проєктом. Його будівництво було розраховане під райком КПУ. З 1992 до 2012 року приміщення слугувало місцем розташування посольства США.

Указ про створення простору під музей у цій споруді підписав у червні 2021 року Володимир Зеленський. Він передбачав створення концепції вигляду споруди та виділення коштів на реставрацію, яку мали провести у 2022 році.

Іван Марчук. Фото: Укрінформ

Іван Марчук – народний художник України, лауреат Шевченківської премії, знаний у всьому світі. У доробку митця близько 150 персональних та 50 колективних виставок в Україні й за кордоном.

Натюрморт “Човни цвітом поросли” (1981) Марчука продали на аукціоні у 2020 році за $56,100. Фото: gs-art.com

У 2007 році він потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності, який уклала британська газета Дейлі Телеграф. За своє життя створив понад 4500 картин. 12 травня 2021 року Івану Марчуку виповнилося 85 років.

 

Фото на головній: kievlyanin2015.livejournal.com

 

 

Читайте також

Активісти відновлюють міста Київщини та запрошують долучитися небайдужих

Американська газета Washington Post створить офіс редакції в Києві

Від 14 травня Kyiv Food Market відновлює роботу