Бракувало учасників: чому зірвався тендер на ремонт Одеського художнього музею

22 грудня мав відбутися аукціон з проведення капітального ремонту та реставрації в музеї, але заявку на участь подала лише одна компанія.

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної держадміністрації пропонував за роботу 142,8 млн грн, йдеться на сайті Prozorro. Аукціон скасували через брак учасників.

Тендер на реставрацію музею оголосили наприкінці жовтня. У будівлі мали посилити перекриття, відремонтувати кладку фронтону галереї, зміцнити дах та внутрішній устрій, вказано в електронному документі.

Як раніше зазначала Українська служба інформації, після запуску тендер призупиняли через скарги з боку фірм “Укрспецпроект” та “Чхолліма”. Вони не змогли подати свої пропозиції через те, що замовник, на їхню думку, встановив дискримінаційні вимоги на закупівлю. Скаргу визнали недійсною, йдеться в матеріалі.

Серебряковський зал Одеського художнього музею. Джерело фото: Одеський художній музей

Тимчасова виконувачка обов’язків директора ОНХМ Олександра Ковальчук розповіла журналу “Новое время”, що тепер наступний тендер найімовірніше оголосять наприкінці зими чи початку весни. На її думку, якщо фінансування та роботи йтимуть стабільно, музей відновлять до кінця 2022 року.

Одеський художній музей передали в державну власність, тепер ним опікуватиметься Міністерство культури та інформаційної політики, повідомляють на сторінці музею у Facebook.

Нагадаємо, у 2018 році директором музею став художник Олександр Ройтбурд, який дав початок його модернізації та перетворив установу на сучасний громадський простір. У серпні 2021 року митець помер.