«Книжковий каньйон». MVRDV переміг у конкурсі на будівництво нової бібліотеки в Ухані

Голландська архітектурна студія MVRDV перемогла у конкурсі на будівництво нової центральної бібліотеки площею 140 000 кв.м в китайському Ухані.

Як пише Designboom, вражаюча тригранна плавна будівля MVRDV відображає ландшафт Уханя за його об’ємністю та просторовими якостями. Її форма відсилає до різної висоти навколишніх будівель, а конструкція включає три ефектні панорамні вікна, які виходять на місто з різних точок огляду.

Візуалізація: MVRDV

Візуалізація: MVRDV

Кожен отвір зосереджено на певному краєвиді: найвище з трьох вікон виходить на лінію горизонту центру міста; низьке широке вікно відкриває панорамний вид на парк навпроти; і довге вигнуте вікно обіймає сусідню площу, пропонуючи перехожим зазирнути у бібліотеку.

Візуалізація: Sora

Нідерландські архітектори розробили концепцію інтер’єру, щоб підкреслити положення Уханя біля злиття річок, оточеного міським ландшафтом. Східчасті тераси з букового дерева імітують скульптурні лінії каньйону, а на першому поверсі є широкий громадський простір, яким відвідувачі можуть користуватися протягом дня.

Візуалізація: MVRDV

Візуалізація: MVRDV

Бібліотека оточена парком, високі дерева якого забезпечують охолодження в місцях інтенсивного сонячного світла. Водночас основні громадські зони затінені північно-західним кутом будівлі.

Візуалізація: MVRDV

Щоб зменшити споживання енергії, фасад містить жалюзі у формі книжкової полиці, яка затіняє інтер’єр. Ці жалюзі розташовані щільніше в місцях, які потребують найбільшого захисту від сонця. Сонячні батареї, інтегровані в текучу форму даху бібліотеки, забезпечують будівлю відновлюваною енергією.

 

 

Читайте також:

У Нідерландах у водонапірній вежі XIX століття облаштували апартаменти

Румунське місто уп’ятеро збільшило податки для власників занедбаних будинків

«Грайлива, як уява дитини». На околицях Мадрида звели екологічну школу з арками, пробковими стінами та ілюмінаторами