КМДА призначила повторну експертизу пошкодженого будинку на Жилянській

Після того, як мешканці будинку на Жилянській замовили незалежну експертизу та встановили, що будівлю можна відновити, у КМДА вирішили провести свою експертизу ще один раз.

Про це повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова.

“Після десятка публікацій в пресі, в тому числі міжнародній, Непоп (заступник голови Київської міської державної адміністрації В’ячеслав Непоп, – прим. ред.) вирішив призначити справжню експертизу будинку на Жилянській”, – зазначила вона.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року внаслідок ракетного удару по житловому будинку XIX століття на вул. Жилянській у центрі Києва. В результаті удару обвалилось його крило. Під завалами будинку загинули чотири людини, ще 19 вдалось врятувати.

Фото: Tanya Tanya

У той самий день, 17 жовтня, комунальне підприємство КМДА “Київекспертиза” провело експертизу та дійшли висновку, що будинок не підлягає відновленню.

Мешканці натомість власним коштом замовили експертизу в підприємства “Київський промбудпроект”, висновки якої були протилежними – будинок підлягає реконструкції.

Зазначимо, будинок на Жилянській, 116а розташований в історичній місцевості Нова Забудова – нині ця територія популярна у забудовників.

 

 

Читайте також:

Будинок на Жилянській можна відновити: мешканці отримали результати незалежної комісії

На Жилянській горів будинок, в який влучив російський дрон

Зруйнований іранським дроном історичний будинок на Жилянській не відновлять — рішення комісії