Кличко ініціював розірвання договору оренди на вже знесений 200-річний будинок на Подолі

У Києві на вулиці Ярославській, 13-Б, 10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу, що була зразком київської житлової деревʼяної забудови ХІХ століття. 

Мер Києва Віталій Кличко відреагував на цей вчинок власника будівлі і заявив, що міська влада не давала жодних дозволів чи погоджень на знесення. Крім того, мер ініціюватиме розірвання Київрадою договору оренди (від 2009 року) на вулиці Ярославській, 13-Б.

“По-перше: я ініціюю розірвання Київрадою договору оренди (від 2009 року) на Ярославській 13-Б. Оскільки приватний власник, всупереч усім нормам і здоровому глузду, прикрившись листом Мінкульту, вирішив, що може паплюжити історичну спадщину нашого міста. По-друге: Міська влада готує звернення до правоохоронних органів щодо перевірки законності дій власника”,написав він у своєму телеграм-каналі.

Ділянка після знесення 200-річної будівлі

Мер також ініцюював ухвалення Київрадою рішення щодо заборони реконструкції та інших дій з будівлями міста, яким більше 100 років, без висновків містобудівної ради незалежно від того, внесений цей будинок в реєстр чи ні.

Київ, за словами Кличка, також вимагає від Верховної Ради ухвалити в другому читанні законопроєкт №0895 від 2019 року, який дозволить місцевій владі примусово викупати у безвідповідальних приватних власників, повертати у власність громади памʼятки архітектури, старовинні приміщення, які власники належно не утримують, що призводить до їх руйнування, а “потім на місці памʼяток зʼявляються торгові центри та багатоповерхівки”.

Попри те, що мер столиці стверджує, що міська влада не надавала жодних дозволів на знесення, це виявилося неправдою. Депутатка Ксенія Семенова зазначила, що КМДА насправді такий дозвіл видала в 2021 році.

“У 2021 році було розпорядження, що Департамент повинен цій будівлі надати статус, було дослідження старовинних будівель Подолу і прямо було розпорядження Департаменту охорони культурної спадщини. Відомство облікову документацію не розробило, будівлю в реєстр не внесло. Далі Департамент містобудування архітектури КМДА дає дозвіл на знесення і далі ми бачимо заяву мера, що місто ніяких дозволів не давало. Місто це дозволило, мер це дозволив”, – розповіла вона в ефірі каналу “Ми-Україна”.

Водночас власник Сергій Боярчуков стверджує, що придбав будівлю у 2007 році за договіром “купівлі-продажу”. Після широкого розголосу ситуації довкола будівлі, він записав відео, в якому вирішив відповісти на запитання громади. У ньому він зазначив, назвав знесення “частковим демонтажем до фундаменту”.

“Під час підготовки проєкту реконструкції ми отримали безліч погоджень, зокрема від Міністерства культури, яке стверджує, що ніякої історичної цінності ця будівля не несе, а також погоджує нам проєкт реконструкції цієї будівлі”, – сказав Боярчуков.

Натомість планується зведення 4-поверхової будівлі, яка, за словами, Боярчукова, відповідатиме і зовнішньому вигляду колишньої споруди, і її філософії. Вона функціонуватиме як апарт-готель, передбачено 11 невеликих апартаментів.

 

У ЗМІ стверджуть, що Сергій Боярчуков – партнер юридичної фірми “Алєксєєв, Боярчуков і партнери”. Сергій Алєксєєв є колишнім головою Кіровоградської обласної організації партії “УДАР” Віталія Кличка, чинним народним депутатом від “Європейської солідарності” та почесним президентом офіційного фан-клубу братів Кличків.

 

 

Читайте також:

Дозвіл на знесення 200-річного будинку на Подолі надав Мінкульт

У центрі Львова обвалився балкон 100-літнього будинку: загибла людина

Петиція з вимогою відновити будинок на Софійській площі набрала необхідні голоси