Верховну Раду просять перейменувати Кіровоградщину

Депутати Кіровоградської облради підтримали рішення направити до парламенту звернення про необхідність перейменування.

Назву області хочуть змінити на Кропивницьку, пише Телеграф із посиланням на результати сесії облради.

Однак поки процес перейменування не відбудеться, адже процедура передбачає внесення змін до Конституції. Натомість в період воєнного стану вносити будь-які зміни до цього документу забороняється. Верховна Рада розгляне питання по завершенню особливого правового режиму, що пов’язаний із військовим вторгненням рф.

Конституційний суд ухвалив рішення щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку у 2019 році. Фото: olexandrivka.info

Варто зазначити, що у 2019 році Конституційний суд погодив перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку, однак парламент не впровадив зміни.

Напередодні, у 2018 році громадська рада при Кіровоградській ОДА ініціювала опитування щодо майбутньої назви області. Серед варіантів була – Центрально-Українська, Ексампейська, Скіфська та Кропивницька. Найбільшу підтримку (27%) отримала остання пропозиція назви. 

Нині ж серед громади користується популярністю варіант назви Скіфська. 

Скриншот: Декомунізація. Україна / Україна

“Скіфська! Звучить дуже потужно”, – коментує допис у спільноті “Декомунізація. Україна” Вікторія Єфімовська.

“На мій погляд треба історичну назву. Кропивницька звучить гарно. Але Скіфська звучить сильно”, – пише депут Тячівської міськради Михайло Попович.

 

 

Читайте також

Пам’ятник Катерині II в Одесі вчергове обливають фарбою, а Труханов говорить про парк “Імперського та Радянського минулого”

Між Латвією та білоруссю почали зводити стіну завдовжки понад 170 км

На Київщині комплекс монастиря УПЦ МП передали ПЦУ