Кияни вимагають повернути громаді ділянку на Родимцева, 11а, де розташована Голосіївська водонапірна вежа

/ Архітектура /

На цій території забудовник біля Голосіївського лісу хоче звести житловий комплекс.

Відповідне звернення зареєструвала 18 жовтня Юлія Іванова на сайті Київської міської ради. 

“Ділянка розташована в Голосіївському лісі, і будівництво на ній ЖК призведе до посилення антропогенного пресу на природну екосистему лісу, який і так нині перебуває у вразливому стані”, – йдеться в поясненні.

Авторка петиції нагадує, що у 2007 році указом президента Віктора Ющенка було створено Національний природний парк “Голосіївський”. Отож, вищевказана ділянка опинилася впритул до законодавчо встановленої межі НПП “Голосіївський”. Відповідно до Положення про охоронні зони національного природного парку “Голосіївський” від 03.12.2019, капітальне будівництво об’єктів житлового призначення будь-якої поверховості в смузі 250 м від межі НПП “Голосіївський” заборонено.

Голосіївська водонапірна вежа. Фото: Мапа Реновації

Окрім того, по обидва боки території розташовані зсувонебезпечні схили, тож поява нового ЖК із підземним паркінгом може спричинити руйнування сусідніх будинків.

“На вказаній ділянці розташована водонапірна вежа 1955 року будівництва, яка перебуває в державній власності. Представники забудовника декларують намір “демонтувати” вежу, не маючи жодних речових прав на неї”, – зауважує Юлія Іванова.

Забудовник пригнав вантажівку з номерами ЗСУ для зведення небосягів упритул до Голосіївського парку

Нагадаємо, що вересні 2022 року забудовник пригнав на ділянку вантажівки з військовими номерами, огородив територію (разом з вежею) парканом і почав готуватись до будівельних робіт. Місцеві мешканці вкотре виступили проти та закликали не допустити незаконного зведення.

“Враховуючи вищесказане, закликаємо якнайшвидше унеможливити забудову цієї місцевості шляхом розірвання договору оренди із ТОВ “МЖК “Оболонь””, повернення землі громаді і змінення цільового призначення вказаної ділянки в кадастрі на землі рекреаційного призначення”, – підкреслює авторка звернення. 

Скрін із сайту: Petition.kyivcity.gov.ua

Станом на момент написання новини під петицією вдалось зібрати 1339 підписів.

До слова, земельна ділянка з кадастровим № 8000000000:79:301:0013, що розташована в Голосіївському районі за адресою вул. Генерала Родимцева, 11а, з 2004 року перебуває в оренді у ТОВ “МЖК “Оболонь”” – там збираються звести ЖК.

 

Джерело фото на головній: facebook.com/sveta.korolenok

 

 

Читайте також

У корпусі ЛНУ ім. І. Франка самовільно встановлювали металопластикові вікна замість автентичних дерев’яних 

Кияни вимагають вимикати освітлення білбордів у період стабілізації роботи енергосистеми – петиція

Від 29 жовтня у Кременчуці погасять Вічний вогонь