Кияни пропонують повернути площі Перемоги історичну назву — петиція

У Києві хочуть перейменувати площу Перемоги на Галицьку, а також демонтувати обеліск “Місто-герой Київ”.

Відповідну петицію зареєстрували на сайті Київської міської ради.

На думку автора електронного звернення Ярослава Воропая, нинішня назва не несе ніякого національно-культурного сліду для міста, а радше є символом радянського “победобесія”.

“…треба змінити назву площі на історичну. Раніше її називали Галицькою. Тому що називати площі, вулиці, проспекти на честь перемоги є дивною традицією”, – йдеться у тексті.

Також автор зазначає, що розташований на площі обеліск “Місто-герой Київ” не має ніякої історичної та естетичної цінності. Натомість на цьому місці він пропонує облаштувати зелену зону, зокрема сквер.

Обеліск “Місто-герой Київ”. Фото: igotoworld.com

Варто зазначити, що цей обеліск вже знаходиться у переліку пам’ятних об’єктів, що відображають радянські та російські історичні пропагандистські наративи. Згідно із рішенням Київради, монумент не будуть демонтувати, однак низки радянських елементів оздоблення на ньому більше не буде. 

Зокрема, мова йде про зображення Леніна, радянські зірки та анотаційну дошку із зіркою й текстом російською мовою. Також збираються замінити роки – замість “1941” на бічних сторонах обеліска буде вмонтовано “1939”.

На момент публікації петиція набрала 1678 з 6000 необхідних підписів. Долучитись можна за посиланням.

 

 

Читайте також

Одеська ОВА порадила мерії демонтувати пам’ятники Катерині II та Суворову

Парк Пушкіна пропонують перейменувати на честь Олександра Довженка – петиція

Спілка письменників ініціює закриття музею Булгакова у Києві