Петиція про повернення площі Перемоги історичної назви набрала 6 тисяч підписів

У Києві пропонують перейменувати площу Перемоги на Галицьку, а також демонтувати обеліск “Місто-герой Київ”.

Відповідну петицію зареєстрували на сайті Київської міської ради 30 серпня.

На думку автора електронного звернення Ярослава Воропая, нинішня назва не несе ніякого національно-культурного сліду для міста, а радше є символом радянського “победобесія”.

“… Треба змінити назву площі на історичну. Раніше її називали Галицькою. Тому що називати площі, вулиці, проспекти на честь перемоги є дивною традицією”, – йдеться у тексті.

Також автор зазначає, що розташований на площі обеліск “Місто-герой Київ” не має ніякої історичної та естетичної цінності. Натомість на цьому місці він пропонує облаштувати зелену зону, зокрема сквер.

Обеліск “Місто-герой Київ”. Фото: igotoworld.com

Варто зазначити, що цей обеліск вже перебуває у переліку пам’ятних об’єктів, що відображають радянські та російські історичні пропагандистські наративи. Згідно з рішенням Київради, монумент не будуть демонтувати, однак низки радянських елементів оздоблення на ньому більше не буде. 

Зокрема, мова йде про зображення Леніна, радянські зірки та анотаційну дошку з зіркою й текстом російською мовою. Також збираються замінити роки – замість “1941” на бічних сторонах обеліска буде вмонтовано “1939”.

На момент публікації петиція набрала 6234 з 6000 необхідних підписів.

 

 

Читайте також

Одеська ОВА порадила мерії демонтувати пам’ятники Катерині II та Суворову

Парк Пушкіна пропонують перейменувати на честь Олександра Довженка – петиція

Спілка письменників ініціює закриття музею Булгакова у Києві