Кияни обурені намірами Кличка без експертизи знести пошкоджений історичний будинок

/ Архітектура /

Йдеться про дім купця Йосипа Лева, який зазнав значних руйнувань унаслідок влучання іранського дрона.

Про це розповідає дослідник історії архітектури Семен Широчин.

“У Києві та й у всьому світі в 1940-х було чимало випадків відновлення пошкоджених будівель. Були написані книги, одна з яких є у мене. Скажу коротко – відновити можна все, якщо захотіти. Будинок є, доки є стіни. Тому його не можна вважати зруйнованим. А якщо його знищать, то рахунок на зруйновані у Києві історичні будинки буде не 10:1, а 11:0 на користь забудовників. 

Адже їхній грошовий інтерес зовсім не збігається із нашим – ворог вирішує за них питання звільнення території під забудову. Тож не потрібні експертизи! Адже є боксер, який одразу бачить, що зносити, а що ні!” – зауважує Широчин і підсумовує, що доля споруди буде показовою: якщо її відновлять – це стане прецедентом, якщо ні – будуть зносити все, що назвуть аварійним. 

Будинок купця Йосипа Лева у 2013 році. Фото: Семен Широчин

Нагадаємо, 17 жовтня Віталій Кличко в ефірі телеканалу Київ повідомив, що історичний об’єкт після російської атаки неможливо відбудувати:

“Будинок зруйнований повністю, він не підлягає відновленню. Тому що там майже не залишилось нічого від того будинку. Несучі конструкції зруйновані”.

Споруду, яка поєднувала київський цегляний стиль та готичні елементи, звели між ХІХ та ХХ століттями. Її власником був купець першої гільдії Іоселіан Іцкович (Йосип Ісакович) Лев – власник фабрики гнутих меблів і металевих виробів.

 

 

Читайте також

Projector завдяки курсу “Київський модернізм” зібрав 114 тис. грн на відновлення культурних установ

Український герб замість угорського турула встановлять на замку “Паланок” у Мукачево

Фудкорти, пивоварня та громадський простір. Німецький бізнесмен оновить Житній ринок