Київські волонтери перетворюють використані електронні цигарки у повербанки для ЗСУ

/ Події /

Команда айтішників з Києва започаткувала ініціативу з переробки електронних цигарок на потреби української армії. 

Використаний матеріал вони перетворюють на потужні повербанки та надсилають їх для військових на фронт, розповідає Вечірній Київ.

Засновник ініціативи Іван Волинець почав створювати зарядні пристрої ще в березні, після переїзду на захід України. Спочатку він майстрував їх із готових деталей.

“Я купив інструменти, щоб відновити хобі — майструвати з електроніки. Почав складати повербанки із готових деталей, бо знав, що на передовій ці девайси в великому дефіциті. Та й купити їх стало не так легко, а ціни на якісні повери пішли в космос”, – розповідає Іван Волинець.

Іван Волинець під час створення портативного зарядного пристрою. Фото: Вечірній Київ

Пізніше разом зі своєю нареченою та художницею Наталею, програмістами Олексієм і Дмитром та тестувальницею Настею вони подумали, що у пристроях можна повторно використати батареї з одноразових електронних цигарок. Дехто з них постійно користувався такими приладами та збирав на поличці, адже такі цигарки потрібно утилізовувати, аби не зашкодити довкіллю.

Команда, яка займається створенням зарядних пристроїв. Фото: Вечірній Київ

“Ми були впевнені, що там одноразова батарейка, яка не перезаряджається. Вже відкривши їх вияснили, що це не так. І якщо зібрати з них акумулятори та забезпечити їх необхідними модулями захисту, тоді, як мінімум, акумулятори нам купувати для волонтерських повербанків не доведеться. А зекономивши на акумуляторах, ми зможемо закупити в рази більше комплектуючих та зробити в рази більше повербанків для військових”, — каже засновник волонтерського проєкту.

Елементи, необхідні для створення повербанків. Фото: Вечірній Київ

Розробка виявилась ефективною, тому згодом команда вирішила масштабувати процес її виготовлення. У своїх соцмережах вони оприлюднили заклик про збір використаних електронних цигарок. На їхній запит відгукнулись сотні небайдужих й допомогли зібрати необхідну кількість матеріалу. 

“Наразі ми призупинили збір електронних сигарет, бо вже отримали великий об’єм матеріалу. Коли обробимо всі, то напишемо про це”, – резюмують волонтери.

Використані електронні цигарки почали надходити до команди десятками. Фото: Вечірній Київ

До ініціативи також долучились й місцеві мешканці – вони розбирають на запчастини використані цигарки й сортують акумулятори. 

Скільки слугуватимуть такі повербанки – наразі невідомо, однак розробники зазначають, що “перші моделі” справно служать уже понад місяць при активному використанні.

Такий вигляд мають повербанки, які майструють із перероблених електронних цигарок. Фото: Вечірній Київ

Пристрої мають різну потужність – у середньому 17 000-20 000mAh. Зазвичай їх вистачає на дві-три підзарядки смартфона з середньостатистичною батареєю 3000-4000 мАг. 

Нині команда зібрала 50 повербанків, 30 з яких вони відправили на фронт.

Військовослужбовці із новою розробкою. Фото: Вечірній Київ

Крім того, в майбутньому волонтери планують не полишати ініціативи, а трансформувати її у щось більше, зокрема, навчати людей екологічного використання сучасних приладів.

“Було б класно зробити якийсь Всеукраїнський центр розумної утилізації електронок. Акумулятори відправляти на повторне використання в нових девайсах, все інше – на пластик та метал”, – каже Іван Волинець.

 

 

Читайте також

Українська “Мрія” замість радянського літака: в Броварах демонтують символи СРСР

У Парижі невідомий вимазав тортом скло на оригіналі картини Леонардо да Вінчі – відео

Понад 150 міст у всьому світу припинили побратимські відносини з російськими містами