Київрада проситиме ВР врегулювати рух портативних видів транспорту з електромотором

Правила дорожнього руху гіробордів, моноколіс, електросамокатів, електроскутерів, гіроскутерів та іншого індивідуального електротранспорту досі залишаються незатвердженими на законодавчому рівні.

Столичні депутати планують звернутись до Верховної Ради, щоби сформувати чіткі права й обов’язки цих учасників дорожнього руху, повідомляють у відомстві. 

На думку депутатки Київради Ганни Свириденко, це буде сприяти підвищенню безпеки водіїв та пішоходів, а також допоможе зменшити кількість ДТП у столиці. 

“На проїжджій частині власники цих транспортних засобів ризикують потрапити під колеса автомобілів, а на тротуарах несуть небезпеку вже для пішоходів. Крім цього, на даний час не передбачено навіть ведення окремої звітності щодо дорожньо-транспортних пригод, які стались за участю персонального легкого електротранспорту”, – зауважила посадовиця. 

Напередодні кияни зареєстрували петицію, щоб заборонити прокат самокатів у місті. Фото: Unsplash

У серпні стало відомо, що у столиці хлопець на електросамокаті збив чоловіка, який через три дні помер у лікарні внаслідок отриманих травм. Пізніше кияни вирішили звернутись в петиції до столичної влади з проханням заборонити прокат електросамокатів, щоб запобігти зростанню кількості подібних випадків.

Петицію зареєстрували 2 вересня. За два тижні вона зібрала понад 3000 з 6000 необхідних підписів.

 

Фото на головній – Вінниця.info

 

 

Читайте також

Столичних водіїв, що паркуються на газонах, вноситимуть до бази правопорушників 

Столичний торговий центр “Магелан” продають

Будівельне сміття від зруйнованих споруд використають для відновлення доріг