Київ пропонують сполучити веломаршрутом з Бучею та Ірпенем

/ Події /

На Irpin Reconstruction Summit команда Bike City consulting презентувала ескізний проєкт міжміського веломаршруту, який має сполучити Бучу, Ірпінь і Київ.

Ініціатива передбачає створення велодоріжок між містами протяжністю 6,2 кілометра. Їх пропонують облаштувати велостійками очікування на перехрестях, парковками, станціями для самостійного технічного обслуговування та станціями із питною водою.

Карта маршруту. Зображення: Станіслав Клименко

За словами дизайнера вуличного простору та співавтора проєкту Станіслава Клименко, “проєкт абсолютно реалістичний і за бажання може стати реалізованим”. Для цього лише потрібна “зацікавленість трьох міст та Укравтодору”.

Пропозиція реорганізації велодоріжки. Зображення: Станіслав Клименко

“Довоєнні показники велосипедного руху саме в бік Ірпеня та Бучі були найвищими по всій агломерації Києва. Під час активних воєнних дій велосипед став ледь не єдиним транспортом для евакуації населення з міста. А набережна вздовж річки Ірпінь уже декілька років є туристичним і рекреаційним магнітом для велосипедистів”, – каже Станіслав Клименко.

Пропозиція щодо облаштування велодоріжок. Зображення: Станіслав Клименко

Варто зазначити, що у 2020 році між Києвом та Ірпенем проклали велосипедну смугу довжиною 5,2 км вздовж Новоірпінської траси. Вона з’єднала ірпінський масив Романівка та набережну річки Ірпінь, де вже була велосипедна доріжка, з київськими Новобіличами. 

Bike City consulting – проєктна група, яка спеціалізується на консультуванні з питань планування, проєктування й організації велосипедної інфраструктури в українських містах. 

 

 

Читайте також

Lightyear 0: у Нідерландах презентували електрокар, який живиться від сонячної енергії

До відбудови Ірпеня долучаться італійські компанії

Тепер офіційно: замість зведення ЖК на Совських ставках у Києві створять екопарк