Київ планує позбавити мінськ статусу міста-побратима

/ Події /

Мова йде про розірвання угод про дружбу, співробітництво та партнерство.

Відповідний проєкт рішення про позбавлення столиці білорусі статусу міста-побратима Києва зареєстрували на офіційному сайті Київради.

Відповідну ініціативу пояснюють тим, що білорусь використовують як плацдарм для наступу російської армії на територію України, зокрема звідти запускають ракети. 

“За згодою самопроголошеного президента олександра лукашенка з республіки білорусь ворог постійно здійснює обстріли території України балістичними та крилатими ракетами – це вже призвело до численних жертв серед мирних громадян України. 

Саме з білорусі було розпочато масштабний та один з основних наступів військ росії на Київ. Також із її території було зафіксовано постачання амуніції та спецтехніки для ворога, який тимчасово окупував територіальні громади на півночі від Києва”, – зазначив один з авторів проєкту рішення Григорій Маленко.

Буча, Ирпень, Гостомель: в Киеве заменили названия городов-героев времен Второй мировой

У Києві демонтували меморіальні дошки на честь мінська й москви й замінили їх на сучасні українські міста-герої. Фото: Укрінформ

Він наголошує на тому, що ніякого співробітництва між двома столицями бути не може, поки в сусідній країні діє авторитарний режим лукашенка.

“Наразі необхідно припинити всі дипломатичні відносини з посібником окупанта. Попри це після української перемоги та звільнення білоруського народу від гніту авторитарного режиму побратимські відносини між містами можуть бути відновлені”, – додав депутат. 

Нагадаємо, що напередодні Київ підписав договір про стратегічне партнерство з німецьким Гамбургом.

 

 

Читайте також

Поблизу Мелітополя росіяни замінували археологічну пам’ятку світового значення

Нідерланди призупиняють видавання віз росіянам

З центральної вежі Вінниці лунатимуть “Червона калина” та “Молитва за Україну”