«Київ 1980-х». У столиці відбудеться виставка цифрових моделей модерністської архітектури

Проєкт є символічним продовженням експозиції "Після Соціалістичного Модернізму" – дослідження архітектури та містобудування 80-х років.

У Національному художньому музеї України 26 лютого 2022 року о 17:00 проведуть відкриття виставки «Київ 1980-х. Пошук альтернативних майбутніх». 

Учасникам заходу пропонують дослідити Київ як майданчик для експериментів на перетині новацій та збереження історії. Зокрема, експозиція презентуватиме цифрові моделі оновлення старого кварталу Хрещатика, кварталів Розенберга на Подолі та забудови вулиці Антоновича.

 

 

Також протягом заходу заплановані події публічної програми. Глядачі зможуть сформувати власне відчуття простору і поділитися своїми думками про містопланувальні ідеї 1980-х.

Подію організують засновник дослідницької ініціативи “Розуміти радянський Поділ” Олександр Анісімов, дизайнер інтер’єрів й архітектор Борис Медведєв, історикиня мистецтва, кураторка та дослідниця Оксана Баршинова. Проєкт здійснюється за підтримки House of Europe.

Хрещатик. 1980-ті роки. Фото: visualhistory

Організатори виставки мають на меті довести, що нова й історична забудова можуть гармонійно співіснувати разом завдяки інтегрованому підходу до міського простору шляхом включення історичних будівель в нові ансамблі. 

“Це початок дискусії про постмодернізм, перетин міського дизайну, архітектури і містопланування, а також зародження сучасних підходів до реновації територій”, – розповідають організатори. 

Виставка триватиме до 13 березня. Деталі тут.

 

Читайте також

Екотерапія: канадські лікарі виписуватимуть для пацієнтів безкоштовні квитки в парки

Кияни збирають підписи, аби на Андріївському узвозі лишили торгівлю

Фортеця кохання: як пара художників облаштовує середньовічний замок на Закарпатті