Хмарочос Tour Triangle від бюро Herzog & de Meuron досяг своєї максимальної висоти у Парижі

Будівля заввишки 180 метрів на 42 поверхи стала третьою за висотою спорудою в межах французької столиці після Tour Montparnasse та Ейфелевої вежі.

Про завершення основного етапу будівництва студія повідомила у своїх соцмережах, назвавши Tour Triangle «новою точкою тяжіння для всіх».

«Будівля досягла повної висоти, і її силует тепер займає своє місце в панорамі Парижа — нова присутність серед міських осей та історичних монументів», — зазначили в Herzog & de Meuron.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Herzog & de Meuron (@herzogdemeuron)

Архітектори підкреслюють, що хмарочос стане багатофункціональним міським простором із магазинами та громадськими зонами на нижніх рівнях, офісами, готелем і терасами — вище, а також панорамним оглядовим майданчиком на вершині, відкритим для всіх відвідувачів.

Проєкт Tour Triangle має характерну трапецієподібну форму. З центральної частини Парижа будівля має вигляд тонкої вежі, тоді як зі східного та західного боків відкривається її повний трикутний силует. За задумом авторів, така геометрія не лише створює виразний образ у міському ландшафті, а й покращує видові характеристики всередині будівлі та мінімізує тінь, яку хмарочос відкидає на сусідні квартали.

Усередині Tour Triangle розмістяться офіси, готель, ресторани, магазини та конференц-центр. На всій південній стороні фасаду встановлять фотоелектричні панелі.

Реалізація проєкту тривала майже два десятиліття. Роботу над ним Herzog & de Meuron розпочали ще у 2006 році, однак через гострі дискусії щодо висотного будівництва в Парижі проєкт неодноразово стикався з юридичними суперечками та затримками. Безпосереднє будівництво стартувало лише у 2022 році.

Разом із вежами Tours Duo архітектора Жана Нувеля проєкт Tour Triangle став однією з причин повернення у Парижі обмежень на висоту забудови.

Первинний ліміт у 37 метрів діяв у французькій столиці з 1977 до 2010 року, поки його не скасував тодішній мер Бертран Деланое, дозволивши будівництво офісних веж висотою до 180 метрів. У 2023 році мерка Парижа Анн Ідальго повернула висотні обмеження в межах нової «біокліматичної» стратегії розвитку міста, спрямованої на адаптацію Парижа до змін клімату та підвищення якості міського середовища.

Раніше ми розповідали, як Париж відмовляється від автомобілів на користь велосипедів і як місто змінило свої вулиці за 12 років.

 

 

 

Читайте також:

У Парижі запустять новий швидкісний експрес до аеропорту: дорога займатиме лише 20 хвилин

Наподалік Парижа збудують лікарню із даховим садом та міським лісом

У Парижі відкрили найдовшу в Європі міську канатну дорогу