Харківська міська рада скасовує тендер для будівництва офісного центру у Саржиному яру

Міська рада Харкова скасує тендер на проєктно-кошторисну документацію для будівництва "багатофункціонального центру" у Саржиному яру.

Про це повідомив заступник директора департаменту житлового-комунального господарства Євген Пасенов на зустрічі з журналістами 14 серпня, пише Суспільне.

“Проведена нарада у міського голови. Замовник (департамент ЖКГ) не зміг захистити технічне завдання та локацію для будівництва центру, тому ухвалили рішення скасувати торги на теперішній час”, — сказав він.

За його словами, об’єкт у Харкові все одно побудують. Для цього розглянуть ще “декілька локацій, де це можна зробити”. Водночас, ділянку у Саржиному яру все одно розглядатимуть на рівні з іншими локаціями.

Учасники пікніку у Саржиному яру 13 серпня виступали проти будівництва офісного центру у зеленій зоні та нецільового використання коштів

Технічне завдання, каже Пасенов, буде відкритим: там не буде офісних приміщень. У завданні буде розписано, яке бомбосховище планують побудувати. Воно буде повністю під землею. У найближчі тижні технічне завдання мають переписати.

Кошти, які виділені на будівництво центру, за словами Пасенова, є цільовими. “Ми не можемо нічого з цим зробити. 180 млн надані сюди й саме з цього приводу. Ми не можемо взяти й відремонтувати будинок”, – додав він.

У Харкові замовили проєкт будівництва офісного центру у Саржиному яру на понад 7,5 млн гривень. Замовником виступило комунальне підприємство “Харківзеленбуд”.

Згодом речник міськради Юрій Сидоренко розповів, що необхідність будівництва обумовлена тим, що, мовляв, Володимир Зеленський дав доручення створити безпечний простір: “Проєктом передбачене бомбосховище, в якому зможуть знайти прихисток сотні людей, адже три чверті центру знаходитиметься під землею. Також там зможуть навчатися до 700 школярів або студентів”.

За його словами, будівництво фінансуватиме держава, місто профінансує тільки проєктну документацію.

 

Фото на головній: Олександра Новосел/Суспільне Харків

 

Читайте також:

Мер Харкова ініціював перевірку тендерів мерії та КП, зокрема проєкту часткової забудови Саржиного Яру

Будинок на Жилянській можна відновити: мешканці отримали результати незалежної комісії

«Закон дозволив його знищити». Архітекторка Ганна Бондар про те, чому руйнують історичні будівлі, і що можна зробити, аби унеможливити це