Картину Кандинського продано на аукціоні Sotheby’s за рекордну суму

/ Арт /

Картину Василя Кандинського "Вид на Мурнау з церквою II" продано на торгах Sotheby's у Лондоні за 37,2 мільйона фунтів (майже 45 мільйонів доларів).

Це новий рекорд для роботи художника, ім’я покупця не розголошується.

Робота Кандинського датована 1910 роком, він написав витвір у період переходу від фігуративності до абстракції. Картина увійшла до серії пейзажів німецького міста Мурнау, де художник жив на початку ХХ століття.

Murnau mit Kirche II Василя Кандинського продали за рекордну суму в Лондоні. Фото: wikipedia

В 1944 році картина була викрадена нацистами у вбитого власника в концтаборі Аушвіц. Murnau mit Kirche II було виявлено майже 10 років тому на стінах музею Ван Аббе в Ейндховені, де воно висіло з 1951 року. Після тривалої судової тяганини минулого року його було повернуто 13 нащадкам родини убитого колекціонера Штерна.

  • Кандинський народився в Москві в 1866 році. 1971 року сім’я переїхала до Одеси, де Кандінський закінчив гімназію та отримав мистецьку та музичну освіту.
  • Після революції 1917 року Кандинський, поміж іншого, займався організацією захисту пам’яток та створення Російської академії мистецтв. 1921 року він переїхав до Берліна, а в 1922 – почав викладати в архітектурній школі “Баухаус”.
  • У 1928 році художник прийняв німецьке громадянство, але після приходу до влади в 1933 році нацисти переїхав до Парижа. У 1939 році він прийняв французьке громадянство. Він помер 13 грудня 1944 року. Похований поблизу Парижа.

 

Фото на головній: AFP

 

Читайте також:

Міський музей Амстердама визнав Малевича українським художником

Одеський художній музей виклав у відкритий доступ свій науковий архів

Реставратори виявили розписи XIX століття у церкві на Львівщині