Капсули легендарної вежі Накагін демонтують та відправляють до музеїв — фото

/ Архітектура /

Відому споруду архітектора Кісьо Курокави, одного із засновників післявоєнної течії метаболізму в архітектурі, почали розбирати у квітні.

Про це повідомляє видання Designboom.

Нині триває процес демонтування капсул вежі Накагін, зведеної 1972 року в токійському районі Ґіндза. Більшість з них доставлять до музеїв. Будівля складалась зі з’єднаних двох бетонних башт та налічувала 144 модулів.

Процес демонтажу капсул вежі Накагін. Фото: Twitter.com/cosplaykoechan

Капсули відреставрують та відправлять до музеїв у різних країнах світу

Кожен блок з влаштованими меблями розрахований на одного мешканця. За задумом розробників, таке житло чудово б пасувало для офісних робітників, які багато працювали та не хотіли витрачати на дорогу додому надмірний час.

Концепція будівлі передбачала ремонт або заміну окремих капсул вежі кожні 25 років, однак через брак фінансування вони почали руйнуватися.

Такий вигляд мала вежа Накагін до демонтажу. Джерело зображення: Dezeen.com

У деяких капсулах, попри незадовільний стан споруди та брак ремонту, продовжували мешкати люди. Джерело зображення: Аrchdaily.com

Активісти та фахівці пакують меблі та речі в одній із капсул перед її демонтажем. Джерело зображення: Dezeen.com

Перші ініціативи знести споруду почали з’являтися у 2006 році, адже вона десятиліттями стояла без належного догляду та обслуговування, чимало блоків потребувало ремонту. Це викликало суспільний резонанс, і в 2014 році було створено проєкт зі збереження та відновлення вежі Накагін.

Завдяки небайдужим активістам деякі капсули вже відновили для експонування, решта – чекають на проведення робіт, якими, зокрема, займається архітектурне бюро Kurokawa Architects & Associates. За словами команди, напередодні відбулось детальне вивчення конструкцій для виявлення найоптимальніших і найбезпечніших способів демонтажу капсул. 

До слова, одна з капсул вже виставлена у Музеї сучасного мистецтва Сайтами.

 

 На головній – колаж Designboom

 

 

Читайте також

Уперше за програмою співфінансування в історичній будівлі Львова замінили пластикові вікна на дерев’яні

Варшава. Місто, яке збудував народ

Непорушна пам’ять. Як цифрові технології зберігають спадщину для майбутніх поколінь