Кабмін погодив облаштування військового кладовища на Лисій горі в Києві

Кабінет міністрів підтримав рішення облаштувати військове кладовище на території об'єкта природно-заповідного фонду урочища "Лиса гора".

Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в інтерв’ю ТСН.

“Гадаю, що в цьому питанні нам потрібно вже від слів переходити до конкретних дій. Місто пропонувало місце для проведення почесних поховань поруч з Бабиним Яром, але Кабінетом міністрів було ухвалене інше рішення, і воно було підтримане Київрадою, про облаштування Національного військового кладовища на Лисій горі в Печерському районі”, – сказав чиновник.

Це має бути меморіальне місце і точно не на околиці столиці

Поворозник додав, що наразі дискусії з цього приводу точаться між опонентами. “Але на мою думку, нам уже потрібно переходити від розмов до конкретних справ. Потрібно достойно вшановувати пам’ять полеглих героїв. Це має бути меморіальне місце і точно не на околиці столиці”, – сказав він.

Фото: Українська природоохоронна група

Зазначимо, що наприкінці минулого року петиція проти розміщення кладовища на території пам’ятки національного значення – Лисогірський форт Київської фортеці зібрала необхідні 6 000 голосів. Проте Київрада відхилила її розгляд.

Актвісти ініціативи Цегла своєю чергою зазначають, що військовий меморіал на території Лисої гори розрахований на 12 га захоронень, водночас площа земельного масиву, що передається під реалізацію проєкту – 140 га (це вся площа гори та поруч розташованих урочищ).

 

 

Читайте також:

У Києві хочуть облаштувати військове кладовище на Лисій горі: громада проти

На давньому козацькому цвинтарі в Одесі влаштовують толоки, щоб створити там туристичну локацію

У Києві створять військове меморіальне кладовище для почесних поховань захисників