ЮНЕСКО підтримала включення Одеси до Списку всесвітньої спадщини

/ Події /

Наразі міжнародне агентство з охорони пам'яток культури мобілізувало експертів, аби країни-члени комітету Світової спадщини розглянули пропозицію у максимально короткі строки.

Про це стало відомо за результатами зустрічі міністра культури та інформації України Олександра Ткаченко та генеральної директорки ЮНЕСКО Одрі Азулай у штаб-квартирі організації.

Паралельно з цією процедурою ЮНЕСКО допоможе Україні відновити міські музеї після російських обстрілів. Зокрема, профінансує усунення збитків, завданих Одеському музею образотворчих мистецтв та Одеському музею сучасного мистецтва, а також виділить кошти на посилення заходів охорони колекцій.

Міністр культури Олександр Ткаченко та гендиректорка ЮНЕСКО Одрі Азулай. Фото: Олександр Ткаченко

Також у межах співпраці планують оцифрувати понад 1000 творів мистецтва в Одесі, а також документальної колекції Одеського державного архіву – на це нададуть відповідне обладнання.

Крім того, Одеській ОВА передадуть нове обладнання для охорони культурних цінностей на місцях. Мова йде про захисні панелі, мішки з піском, вогнегасники, вогнетривкі тканини та протигази.

Окрім Одеси до Списку світової спадщини можуть потрапити Київ та Львів. Фото: Олександр Ткаченко

До Списку всесвітньої спадщини також можуть потрапити Київ та Львів. У останньому ЮНЕСКО пропонує облаштувати культурний центр організації, аби прискорити процеси відновлення культурного сектору України. 

“Це було б місце для зустрічей художників та обміну досвідом, а також місцем проведення навчальних програм”, – зазначила Одрі Азулай. На створення центру організація виділила 1,5 мільйона доларів.

 

Джерело фото на головній: Dumskaya.net

 

 

Читайте також

Спілка письменників ініціює закриття музею Булгакова у Києві

Зірка “Абатства Даунтон” озвучив історію зруйнованих культурних пам’яток Харкова – відео

“Національна легенда України”. Марію Примаченко посмертно нагородили відзнакою