Японці розробили концепт архітектурного об’єкта зі штучною гравітацією для життя в космосі

Японські вчені з Університету Кіото та Kajima Construction Co., Ltd створили проєкт урбаністичного комплексу всередині архітектурного об'єкта, аби забезпечити комфортні умови життя на Місяці й Марсі.

Нині проєкт під назвою The Glass чекає глибинного дослідження, пише Designboom.

The Glass – це циліндрична рухома конструкція зі штучною гравітацією. Завдяки спеціальній технології, яка рухатиме споруду подібно до обертання Землі, всередині створюватиметься сила тяжіння. Таким чином процеси життя у космосі не відрізнятимуться від земних. 

Такий вигляд має конструкція The Glass. Візуалізація: Kyoto University

Всередині гігантського архітектурного об’єкта будуть зелені зони, водойми, громадський транспорт. 

В основу комплексного дослідження, яке зможе стати поштовхом до створення нових поселень у космосі, лягли три аспекти. По-перше, науковці вважають, що реалізація задумів щодо заселення космічних об’єктів можлива лише за умови дії штучної гравітації, тому це питання залишається пріоритетним. 

Концепція життя на Марсі й Місяці всередині рухомої конструкції. Візуалізація: Kyoto University

По-друге, фактори виживання повинні бути максимально наближеними до тих, які є на Землі. Поки план космічної міграції був зосереджений лише на забезпеченні кисню, води, їжі, енергії та зеленого середовища, однак у майбутньому треба продумати, яким чином закрити потреби щодо виробництва одягу, продуктів і будівництва житла, щоби створити повноцінне “космічне суспільство”.

“Ми уявляємо майбутнє, в якому людство мігрує на Місяць і Марс у другій половині XXI століття і визначить глобальну екосистему, з якої елементи були виокремлені як основний комплекс біомів”,- зазначають представники команди. 

Останній важливий фактор – транспорт. У задумах науковців вже є план щодо створення міжпланетної транспортної системи, яка буде підтримувати швидкість 1G навіть під час далеких подорожей. А на Місяці й Марсі хочуть розбудувати окрему інфраструктуру на кшталт залізниці, що буде реалізована за таким самим принципом, як і The Glass.

 

 

Читайте також

На Мальдівах будують місто на воді. Який вигляд воно матиме

В Ісландії побудують найбільший завод з обладнанням для уловлювання CO2

Використання BIM-технологій у будівництві стане обов’язковим‎: коли і для кого