Який вигляд має “найекологічніша меблева фабрика у світі” від Bjarke Ingels Group

/ Події /

У Норвегії посеред лісового масиву Магнору незабаром відкриють новий виробничий комплекс скандинавського бренду вуличних меблів Vestre.

Споруду хрестоподібної форми, що має назву The Plus, звели за проєктом архітектурної студії Bjarke Ingels Group. Вона стане найбільш екологічно чистою фабрикою у світі, зазначають в компанії Vestre.

Передбачається, що The Plus генеруватиме на 55% менше викидів парникових газів, ніж звичайна фабрика, тому матиме найвищий екологічний рейтинг BREEAM “Outstanding”.

Підприємство з виробництва меблів розташоване посеред лісу у норвезькому містечку Магнор. Фото: Einar Aslaksen, Pudder Agency

Для того, аби відвідувачі могли спостерігати за виробництвом, більша частина споруди має “прозорі стіни”. Фото: Einar Aslaksen, Pudder Agency

Будівля площею 7000 м² матиме чотири виробничі зони. У них облаштують сектори з деревообробки, фарбування, монтування, а також складські приміщення. 

У центрі споруди – відкритий простір зі сходами, що дозволить відвідувачам милуватись місцевими краєвидами. Фото: Einar Aslaksen, Pudder Agency

Також люди матимуть відкритий доступ на дах підприємства протягом усього року. Фото: Einar Aslaksen, Pudder Agency

Під час зведення виробничого комплексу Bjarke Ingels Group орієнтувались на аспекти стійкості, екологічності та доступності. Відповідно до цих критеріїв, на даху споруди розташували 900 сонячних панелей, які вироблятимуть приблизно 250 000 кВт-год енергії в рік. Крім того, тут будуть переробляти 90-95% використаної підприємством води.

На даху встановили дев’ять сотень сонячних панелей. Фото: Einar Aslaksen, Pudder Agency

Відповідно до концепції Allemannsretten, що означає право на вільний доступ, фабрика не матиме захисних огорож, а відвідувачі зможуть спостерігати за виробництвом крізь панорамні вікна. У центральній частині The Plus передбачили атріум, сходи з якого ведуть на відкритий дах, звідки відкривається вид на навколишній ліс.

Інтер’єр фабрики. Einar Aslaksen, Pudder Agency

Більша частина приміщень має скляні стіни для забезпечення відкритості процесу виробництва. Фото: Einar Aslaksen, Pudder Agency

Завершену за 18 місяців фабрику планують відкрити 3 червня. У компанії Vestre вважають, що проєкт The Plus може стати чудовим прикладом для виробництв по всьому світу, адже він показує, що промислові проєкти також можуть включати інноваційні підходи у збереженні екології.

 

 

Читайте також

Капсули легендарної вежі Накагін демонтують та відправляють до музеїв — фото

Уперше за програмою співфінансування в історичній будівлі Львова замінили пластикові вікна на дерев’яні

Визначили фіналістів конкурсу Re:Create UA на кращий проєкт з відновлення українських будівель