Як волонтери із “Добробату” відновлюють Київщину – репортаж The Village

/ Події /

Проєкт "Добробат" налічує нині понад 30 тисяч учасників - спільними зусиллями вони ліквідовують наслідки російського вторгення у деокупованих Київській, Сумській та Чернігівській областях.

Спочатку ініціатива була спрямована на відновлення Бородянки, де рятувальникам потрібна була допомога із розбором завалів. Згодом охочих допомогти ставало дедалі більше, тому проєкт розширив свою географію, розповідають The Village.

Для того, щоби ліквідувати наслідки у деокупованих Загальцях, що поблизу Бородянки, добровольчий батальйон приїжджає сюди вже вп’ятнадцяте. Співзасновник Ростислав Смірнов координує роботу спільно зі старостою села, якому жителі повідомляють про свої потреби, а той скеровує до них добровольців. 

Частина команди, що працює над відновленням Загальців. Фото: Світлана Сорока/The Village

Перед тим, як добровольці розійдуться по локаціях, їм видають жилетки і рукавиці, передані волонтерськими організаціями. Фото: Світлана Сорока/The Village

Хоч більшість споруд досі перебувають в напівзруйнованому стані, частину із завалів уже розібрали. Серед тих, хто проводить роботи в Загальцях, двоє професійних будівельників. Інші ж – представники різних професій, наприклад, програмісти, студенти-політологи та юристи, копірайтерка, економіст, менеджер із продажів. Поки процес відновлення перебуває на етапі розбору завалів, долучитись може будь-хто.

Нині добробатівці продовжують ліквідовувати наслідки російського вторгнення. Фото: Світлана Сорока/The Village

У поселенні практично немає будинків, що не постраждали під час окупації. Фото: Світлана Сорока/The Village

Коли ж команда переходить до етапів, що потребують спеціалізованої допомоги, на допомогу кличуть майстрів із досвідом. Робота з відновлення споруд добробатівцями передбачає проведення аварійних робіт й первинної відбудови. 

Будинок однієї з мешканок після військових дій армії рф. Фото: Світлана Сорока/The Village

Хоч добровольці приїжджають сюди вже вп’ятнадцяте, роботи досі багато. Фото: Світлана Сорока/The Village

“Про будівництво з нуля ми не говоримо і не будемо говорити, бо це вже історія про дозволи і так далі. А наша основна ціль – привести до ладу квартири й будинки, де вже зараз можна буде жити. Відновити дещо пошкоджені стіни, двері, вікна, покрівлі, електрику. Дах перекрили, діру залатали – і вже людина може повернутися (додому) й жити там”, – розповідають в організації.

Відновлення будівель в процесі. Фото: Світлана Сорока/The Village

У деяких з них вже замінили дах. Фото: Світлана Сорока/The Village

У Загальцях найближчим часом активісти почнуть робити ремонт у пошкодженій місцевій амбулаторії.

Зокрема, добровольці працюють на тим, щоб відновити пошкоджені стіни, двері, вікна, покрівлі, електрику. Фото: Світлана Сорока/The Village

Щоб пришвидшити процес відбудови, нині “Добробат” створює на своєму сайті мапу для інвесторів. На ній будуть позначені об’єкти, що чекають на відновлення. Так, кожен охочий зможе допомогти процесу відбуватись швидше.

Добробатівцям допомагають в роботі й місцеві жителі. Фото: Світлана Сорока/The Village

Мешканці деокупованих населених пунктів віддячують добровольцям домашньою їжею. Фото: Світлана Сорока/The Village

Варто зазначити, що на сайті “Добробату” можна попросити про допомогу у відновленні своєї будівлі. Для цього потрібно подати індивідуальну заявку на “дошці оголошень”.

 

 

Читайте також

Японія заявила про готовність відбудувати Азовсталь

Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи та Україна уклали угоду щодо відбудови міст

У будівництві нових станцій метро Харкова врахують воєнний досвід – мер міста