Який вигляд має російське місто, куди найчастіше військові мародери відправляли вкрадене з України – BBC

/ Події /

Російський рубцовськ в алтайському краї відтепер став відомим усім як місто мародерів. Саме сюди військові рф відправили 130 посилок із награбованим майном українців із сумарною вагою у 2 тонни.

Розташоване місто на околиці одного з найбідніших регіонів росії. У ньому добре заробляють лише співробітники колоній, ФСБ і військові, пише BBC. 

Розвиток рубцовська завершився ще в 90-х, коли закрилось головне підприємство міста. Тут його заснували у 1942 році на базі евакуйованих із Харкова, Одеси та Сталінграда тракторних заводів, однак нині про потужну промисловість міста нагадують лише руїни будівель.

Архітектурний стиль новобудов рубцовська. Фото: BBC

У таку ж руїну перетворилась головна архітектурна пам’ятка міста – “Будинок під шпилем”. Близько 70 років споруда, розташована у центрі міста, мала попит серед туристів, її навіть зображали на листівках. Однак владу ремонт архітектурної пам’ятки не цікавив – в 2021 році будівля рухнула.

Стан “Будинку під шпилем” до того, як відбувся його завал. Фото: rubtsovskmv.ru

“Будинок під шпилем” після руйнації. Фото: vesti22.tv

За 500 метрів від знищеної історичної пам’ятки, на головній міській площі Леніна, стоїть сталінка, фасад якої заліплений жирними латками зі шпаклівки. 

На неї у квітні повісили два чорні банери з літерами Z і V, аби постійно нагадувати місцевим жителям про військове вторгнення в Україну.

Такий вигляд мають будівлі у центрі міста. Фото: BBC

На майже 150 тисяч жителів рубцовська – два кінотеатри, “Райдуга” та “Перлина”. Нині у них показують лише російські фільми. У місті є кілька торгових центрів, шашличних та десятки пивних.

Благоустрій міста також “шкутильгає” – сміття вивозять рідко, дороги у вибоїнах.

Такий вигляд має дорога поблизу Будинку культури Тракторобудівельників. Фото: nesiditsa.ru

На початку квітня в одному з житлових будинків обвалилася частина стіни, а в будівлі, де розташовувався відділ поліції, у підвал провалився унітаз.

Житловий будинок, у якому обвалилась стіна. Фото: BBC

На покритих ямами центральних вулицях працюють кілька вейп-шопів та офіс служби доставки СДЕК, куди, за даними розслідування Центру “Досьє”, рубцовські військові і намагалися відправити 130 посилок з краденими речами з українських будинків.

Михайло-Архангельський храм. За інформацією російських медіа, найвеличніша пам’ятка міста. Фото: nesiditsa.ru

Варто зазначити, що алтайський край справді вважається одним із найбідніших регіонів росії. Тут майже 20% населення живе за межею бідності, тобто має прибуток менш ніж 11 тисяч рублів на місяць. Середня зарплата – 31 тисяча рублів, а понад 45 тисяч рублів отримують близько 10% жителів регіону.

 

 

Читайте також

Довгобуд на Львівщині перетворять на тимчасовий прихисток для переселенців

У російського олігарха дерипаски конфіскували цінні витвори мистецтва

Christie’s проведе благодійний аукціон творів українських митців