Як відновлюватимуть будинок Сікорського – результати воркшопу

21 грудня відбувся громадський воркшоп концепції відновлення історичної пам’ятки. Організувала його ініціативна група Будинок родини Сікорських.

 

Як і раніше, будівля перебуває на балансі Міністерства оборони. Активісти намагаються завершити процес її передачі місту в комунальну власність, щоб продовжити роботу над відновленням, розповідає представниця ініціативної групи Ольга Гвоздік. За її словами, зараз документи знаходяться на розгляді в Міністерстві економіки, а потім їх передадуть у Мінкульт.

Нині будинок Сікорського виглядає так. Джерело фото: facebook.com/SikorskyHouse/photos

За результатами експертизи архітекторів, будинок Сікорського потребує не фрагментарної, а цілісної реставрації з максимальним відновленням інтер’єру в стилі модерн. У першу чергу необхідно провести невідкладні протиаварійні роботи, відновити просторову жорсткість споруди, щоб уникнути подальшого просідання, яке спричиняє тріщини на ній, обстежити фундамент. Крім того, важливо накрити дах, аби волога не потрапляла всередину, зробити тимчасове кріплення перемичок над вікнами. 

Нині будинок Сікорського виглядає так. Джерело фото: facebook.com/SikorskyHouse/photos

На думку фахівців, відновлений будинок Сікорського офіційно може бути не лише історичною, але й архітектурною пам’яткою. У ньому планують розмістити музей родини Сікорських, на другому поверсі облаштувати громадський простір, третій – віддати під музей авіабудування, а у флігелі хочуть відкрити кав’ярню. Обговорення громадськості щодо відновлення пам’ятки ще триватимуть, зазначають організатори воркшопу.

Нині будинок Сікорського виглядає так. Джерело фото: facebook.com/SikorskyHouse/photos

Нагадаємо, будинок Сікорського знаходиться на вулиці Ярославів Вал, 15 Б, і наразі перебуває в аварійному стані.