Як світова мистецька спільнота підтримує Україну: 10 ініціатив

/ Арт /

Схвильовані трагедією в Україні фотографи та художники зі всього світу впроваджують ініціативи та шукають шляхи, аби допомогти постраждалим унаслідок війни.

Про те, як митці підтримують Україну, розповіли PhotoVogue.

 

Pictures for Purpose

Дедлайн: 24 березня 2022 року

Image may contain Clothing Apparel Human Person Paper Graphics and Art

Фото: Synchrodogs

Pictures for Purpose – онлайн-спільнота митців, які гостро реагують на глобальні соціальні проблеми і намагаються сприяти їх вирішенню. Видання започаткували, коли весь світ охопила пандемія коронавірусу, і багато хто з митців лишився заробітку. 

Шляхом проведення онлайн-аукціонів з продажу друкованих знімків видатних фотографів Pictures for Purpose збирає кошти і спрямовує їх на вирішення проблем. Зокрема, остання версія видання присвячена людям, які стали жертвами російської окупації. 

75% доходу від продажу фоторобіт спрямують до благодійної організації World Central Kitchen, яка забезпечує якісне харчування під час гуманітарних, кліматичних та будь-яких інших криз. Інші 25% коштів передадуть авторам робіт, зокрема, частина з яких родом з України.

Як зазначають засновники платформи, “ця модель розподілу прибутків є потенційно цінним рятівним колом для тих художників, яких безпосередньо торкнулися події в Україні”.

Вартість одного знімка оцінюють у 125 євро.

 

Photos for Ukraine

Дедлайн: 22 березня 2022 року

Image may contain Plant Flower Blossom Daisies Daisy Sunflower Petal and Pollen

Фото: Sara Meinz

Photos for Ukraine – розпродаж друкованих фоторобіт авторів зі всього світу, кошти з якого спрямують до благодійної організації War Child, що надає допомогу постраждалим унаслідок війни дітям. 

Благодійний збір організувало фотоагентство Darwin Studio спільно з Metro Imaging. Світлини на архівному матовому папері типу С можна отримати за 50 фунтів стерлінгів (за кожну).

 

Slava Ukraini!

Дедлайн: 24 березня 2022 року

Image may contain Clothing Apparel Coat and Raincoat

Фото: Synchrodogs

Резиденти польської галереї Czwartek передали свій артпростір митцям з України та організували виставку під назвою “Slava Ukraini!”. Свої роботи на експозиції виставлять Саша Курмаз, Даніель Косой, Synchrodogs, Ян Васючник, Геня Волков, Макс Дутка, Дарія Свертилова, Льоша Березовський, Юлія Фролова та інші. 

Продаж фоторобіт відбуватиметься обмеженим тиражем у 100 екземплярів. Кожен знімок, надрукований на папері Moab Entrada Natural Rag 190 г/м2, матиме вартість у 60 євро. Отримані кошти спрямують на рахунок Міністерства охорони здоров’я України та Червоного Хреста.

 

Art4Ukraine

Дедлайн: 23 березня 2022 року

Image may contain Clothing Apparel Human Person and Costume

Фото: Yelena Yemchuk

Українські та зарубіжні фотографи об’єдналися навколо проєкту Art4Ukraine від Theprintspace, аби запобігти розростанню гуманітарної катастрофи, яка виникла внаслідок нападу росії на Україну. 

На цьому благодійному онлайн-аукціоні продаватимуть світлини, які зробили виключно в Україні. Свої роботи представлять 30 українських та зарубіжних фотографів, серед яких Льоша Березовський, Мартін Парр, Дмитро Богачук, Олена Субач, Любов Слюсарева, Тарас Бичко, В’ячеслав Поляков, Андрес Гонсалес, Джордж Георгіу, Федеріко Клаваріно тощо. 

Кожен із фотодруків має фіксовану вартість у 100 фунтів, а весь прибуток розділять між двома благодійними організаціями Choose Love і War Child, які напередодні оголосили про збір коштів на допомогу для України.

 

Neu Workshop

Дедлайн: 31 березня 2022 року

Julia Kafizova

Фото: Julia Kafizova

Neu Workshop у співпраці з видавництвом JETZT запровадили ініціативу з онлайн-продажу фотознімків, аби спрямувати кошти не лише на гуманітарну допомогу, а й на психологічну та психосоціальну підтримку. 

Зокрема, усі доходи від заходу розподілять між організаціями Voices of Children, Восток-SOS (організація, яка надає допомогу жертвам військової агресії) та службою гуманітарної допомоги Libereco.

Вартість одного знімку – 50 євро.

 

To Get There for Ukraine

Дедлайн: 31 березня 2022 року

Matteo De Mayda Contrasto

Фото: Matteo De Mayda / Contrasto

Спільнота з 74 фотографів за підтримки Photolux Festival, Ardesia Project та Jest долучилася до світового флешмобу зі збору коштів на підтримку українського народу. 

“Хоча ми всі маємо різне походження, нас об’єднала спільна мета: надати реальну допомогу людям, які постраждали внаслідок війни в Україні”, – заявляють представники ініціативної групи. 

Зібрані кошти передадуть для Восток-SOS, яка працює саме на підтримку українського народу, надаючи продукти харчування, медичну допомогу та індивідуальну травматологічну допомогу жертвам військових агресій. Вартість однієї світлини – 60 євро.

 

United Photographers 4 Ukraina

Дедлайн: 31 березня 2022 року

Image may contain Human Person and Finger

Фото: Guen Fiore

Журнал Perimetro спільно з ГО Liveinslums запровадили ініціативу з продажу авторських світлин, аби надати фінансову підтримку Київській дитячій лікарні “Охматдит”, яка працює попри постійні обстріли. Частина коштів також піде на Червоний Хрест.

До проєкту United Photographers 4 Ukraina залучили роботи провідних постатей італійської та зарубіжної моди, мистецтва, архітектури та портретної фотографії. Серед них – Сара Мун, Харлі Вейр, Франко Паджетті, Франческо Джодіс, Андерс Петерсен, Майкл Акерман, Олів’єро Тоскані, Мауріціо Галімберті, Бріанна Капоцці, Квентін Де Брей, Гвідо Харарі, Джампаоло Сгура, Сем Рок, Маріо Сорренті та Давіде Монтелеоне.

Вартість одного знімку – 100 євро. 

 

Voices Charity Print Sale

Дедлайн: 24 березня 2022 року

Image may contain Plant Pollen Anther Flower Blossom Arachnid Animal Invertebrate and Spider

Фото: Catherine Losing

Catherine Losing і Ooze Papers організували розпродаж фотодруків, прибуток з якого спрямують на благодійну організацію Voices of Children, яка надає як психологічну, так і практичну підтримку дітям в Україні. Фонд “Голоси дітей” з 2015 року допомагає неповнолітнім, які постраждали від війни.

 

You may say I am a dreamer

Дати проведення: 20-21 березня 2022 року

Sofiya Chotyrbok Borderless 2020

Фото: Sofiya Chotyrbok – Borderless, 2020

Мистецька спільнота CONDOMINIO разом з Centro Itard, That’s Contemporary та T14Contemporary організували у Мілані дводенний офлайн-захід подвійної участі. З одного боку вони запросили митців, які готові безоплатно пожертвувати свої роботи, а з іншого – небайдужих, що хочуть придбати знімки й водночас долучитись до збору коштів на підтримку України. 

Кошти спрямували на рахунок некомерційних організацій “Голоси дітей” (Слов’янськ), “Успішна жінка” (Херсон) та “Актуальна жінка” (Харків).

 

The Bird of Peace / PTASHKA

Дедлайн: 26 березня 2022 року

Bea De Giacomo

Фото: Bea De Giacomo

PTASHKA складається з онлайн-аукціону гравюр та цифрової платформи, що об’єднує художників. Платформа містить цифрову колекцію творів мистецтва, які транслюють позитивні якості: людяність, чуйність, емпатію, гумор і свободу.

Виставка гравюр – це візуальна бесіда українських та міжнародних фотографів, на якій представлено понад 31 фотографія довоєнної України, а також твори мистецтва, що символізують свободу та мир. Принти доступні обмеженим тиражем за ціною у 120 євро за кожну. Усі кошти від продажу будуть перераховані на рахунок гуманітарної допомоги Національного банку України.

 

 

Читайте також

Студія Loft Buro створила спальні модулі для тих, хто через війну втратив житло

“Вони — за війну”. Хто із артистів і політиків підтримують путіна і росію

Архітектори України об’єднуються для відбудови міст: текст маніфесту