Лауреат Прітцкерівської премії, архітектор Сігеру Бан створив систему модульних перегородок для тимчасових притулків у Європі, де проживають українці, що покинули свої домівки через російський напад.
Про це пише Dezeen.
Від початку масштабного вторгнення рф в Україну систему паперових перегородок (PPS), яку розробив архітектор, почали використовувати у притулках Львова, Польщі та Франції.
Нині рішення з облаштування цієї конструкції планують впровадити у центрах для біженців Німеччини та Словаччини.

Одна із конструкцій PPS на вокзалі у Вроцлаві. Фото: Maciej Bujko

Систему паперових конструкцій також почали використовувати у Парижі. Фото: dezeen.com
Особливість системи паперових перегородок полягає у тому, що на її монтаж не потрібно багато часу та зусиль – створення одного такого простору займає близько 5 хвилин.

На монтаж одного блоку йде близько 5 хвилин й потрібно троє людей. Фото: dezeen.com
Сама ж конструкція PPS складається з круглих паперових труб, на яких розміщують драпірований текстиль. Таким чином утворюються перегородки, що ділять простір на кілька окремих зон.
Сігеру Бан розробив систему паперових перегородок у 2011 році як просте рішення для забезпечення приватності у центрах евакуації від стихійних лих.

PPS забезпечує приватність для людей у притулку шляхом розподілення єдиного простору на багато окремих зон. Фото: dezeen.com
Уперше розробку почали використовувати в притулках після землетрусу в Східній Японії (2011 р.). Після того за допомогою цієї технології облаштовували кабіни для вакцинації від Covid-19, а нині – тимчасові місця проживання для біженців, що рятуються від війни.

Такий вигляд має каркас конструкції. Фото: dezeen.com
Наразі облаштування притулків системою PPS фінансує студія архітектора Shigeru Ban. Перші установки розташували у польських Холмі та Вроцлаві.
Читайте також
З’явилася гра, в якій від імені Ілона Маска можна побити путіна та кадирова