Водночас світова спільнота мобілізується задля допомоги біженцям у короткостроковій та довгостроковій перспективі. Найбільш актуальним лишається питання працевлаштування.
Для цього архітектори впроваджують десятки різноманітних ініціатив для допомоги українським колегам, які втратили роботу та звичне життя через війну, пише ArhDaily.

Станція метро, яка від початку війни слугує укриттям для українців. 25 лютого,2022 рік. Фото: Shutterstock
Рада архітекторів Європи однією із перших створила робочу групу, яка займається пошуком та систематизацією актуальних пропозицій роботи для українських фахівців. Окрім того, РАЄ інформує про різноманітні форми допомоги українським біженцям, які надають архітектурні спільноти з Данії, Франції, Латвії, Литви, Польщі, Румунії та Словаччини.
Завдяки ініціативі Hire for Ukraine десятки креаторів з України мають можливість розміщувати свої резюме на відповідній платформі та спілкуватися з потенційними роботодавцями.
Також базу даних з контактами людей та компаній, які працюють у креативній індустрії, створив Польський національний інститут архітектури та містобудування (NIAiU). Ця інформація доступна для всіх українських працівників, що зацікавлені у роботі.
UK Architects for Ukraine – проєкт британських архітекторів, який створили для оперативного інформування про нові вакансії в Англії для українських біженців. Для того, аби скористатись пропозицією, потрібно лише заповнити форму. Після появи вакансії – її надішлють на електронну пошту.
В останній заяві RIBA щодо гуманітарної кризи організація оголосила про використання RIBA Jobs для українських шукачів роботи у Великобританії. Згідно з цією пропозицією, роботодавець протягом 6 місяців надаватиме безкоштовне житло.
До слова, гуманітарні ініціативи також впроваджують українські архітектурні бюро та студії. Зокрема, Drozdov&Partners спільно з Replus Bureau та Ponomarenko Bureau перетворюють локації у Львові на тимчасові притулки для переселенців.
Фото на головній: Fotoreserg.
Читайте також
“Виглядає так, ніби бомбили їх”. Фотопроєкт показує стан російських міст, із яких родом окупанти
Російську православну церкву можуть заборонити в Україні
У 34 країнах російські посольства можуть “переїхати” на вулицю України