ЮНЕСКО оновила список пошкоджених росіянами памʼяток архітектури в Україні

Міжнародна організація ЮНЕСКО підтвердила пошкодження 274 культурних обʼєктів в Україні з початку повномасштабного вторгнення росії.

Про це йдеться на сайті організації.

“Станом на 26 липня 2023 року ЮНЕСКО підтвердила пошкодження з 24 лютого 2022 року 274 об’єктів – 117 релігійних об’єктів, 27 музеїв, 98 будівель, що мають історичну та/або мистецьку цінність, 19 пам’ятників, 12 бібліотек, 1 архів”, – зазначено у повідомленні.

Зруйнований росіянами краєзнавчий музей у Купʼянську Фото: Олександр Магула

Найбільше пошкоджень культурних об’єктів ЮНЕСКО зафіксувало в Донецькій (78 об’єктів), Харківській (55 об’єктів), Київській (38 об’єктів), Луганській (33 об’єкти) та Чернігівській областях (17). Також є ушкодження в Запорізькій та Сумській (по 12 об’єктів), Одеській та Миколаївській (по 8), Херсонській (6), Житомирській (3), Вінницькій (2) і Дніпропетровській та Львівській областях (по 1).

Музей старожитностей у Чернігові Фото: Суспільне

“ЮНЕСКО також розробляє разом зі своїми партнерськими організаціями механізм незалежної скоординованої оцінки даних в Україні, включаючи аналіз супутникових знімків, відповідно до положень Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року”, – додали там.

Повний список пошкоджених росіянами культурних пам’яток в Україні можна знайти на сайті ЮНЕСКО.

 

 

Читайте також:

Представники ЮНЕСКО оцінюють наслідки ракетних обстрілів в Одесі

Внаслідок ракетного обстрілу Одеси зруйновані унікальні вітражі в Будинку вчених

Культурний ландшафт Чернігова визнають всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО