Італійський художник спроєктує для Харкова скульптуру, присвячену миру і відродженню

/ Арт /

Йдеться про митця Мікеланджело Пістолетто.

Про це повідомляє Харківська міська рада. Напередодні мер міста зустрівся із відомим художником та представниками Європейської економічної комісії ООН, під час якої розповів, що у новому Генеральному плані Харкова команда британського архітектора Нормана Фостера працює над тим, щоб “не лише зберегти, а й примножити культурний потенціал міста”.

“Ми хочемо зберегти та розвинути цю сутність. Війна дає можливість зазирнути на багато років уперед, що дозволяє нам бачити Харків магнітом для мешканців та майбутніх туристів”, – наголошує посадовець.

Мікеланджело Пістолетто біля однієї із своїх робіт

Мікеланджело Пістолетто висловив бажання взяти участь у відновленні Харкова і спеціально для міста створити символічну скульптуру, яка стане “посланням миру”. 

“Це надія, яку я хочу принести із міста Харкова усьому світу, бо ці конфліктні реалії належать не лише Україні. Ця скульптура нагадує людству про необхідність запобігання війнам. Йдеться не про реконструкцію, а про відродження суспільства, суспільства, в якому ніколи не має бути війни”, – зазначає художник.

В основі артоб’єкта буде той самий символ, що й у знаменитій інсталяції Пістолетто “Відродження”, встановленій перед штаб-квартирою ООН у Женеві. Тоді художник викував витвір мистецтва зі 193 каменів, кожен з яких представляє країну, що є членом організації.

“Відродження”. Мікеланджело Пістолетто

“Важливо, щоб цей символ відродження та миру було встановлено якнайшвидше. Думаю, це буде символічно не лише для Харкова, а й для усієї світової спільноти. Для цієї скульптури ми виділимо одне із знакових для нашого мегаполісу місць”, – підсумував Терехов.

Мікеланджело Пістолетто – італійський художник і теоретик мистецтва, якого визнано одним із головних представників течії Arte Povera. Його роботи в основному стосуються рефлексій та тем об’єднання мистецтва з повсякденним життям.

 

 

Читайте також

“Це вже не дно, це безодня”. У Макарові знищили модерністську мозаїку 

До Дня Незалежності у парку Броварів встановлюють фігуру Котигорошка – місцеві обурені

“Національна легенда України”. Марію Примаченко посмертно нагородили відзнакою