Про це пише THE ART NEWSPAPER.
“Італія є міжнародним орієнтиром для захисту та охорони культурної спадщини, і наш досвід шанується в усьому світі. Тепер (оперативна група) може діяти в Італії та за кордоном для захисту культурної спадщини від стихійних лих, воєн і терористичних атак”, – йдеться у заяві Франческіні.

Спеціальні миротворчі місії з охорони світової культурної спадщини мають блакитні шоломи. Від цього й утворилася назва спеціального формування. Фото: AFP/ Getty images/ P. MacDsarmid
Варто зазначити, що указ формалізує угоду, яка була підписана в липні. Раніше, відповідно до документу, тільки окремі держави-члени ЮНЕСКО отримали повноваження на запит про допомогу від миротворчої місії “Блакитні шоломи”. Відтепер таке право мають усі країни, що входять до організації.
Італійську миротворчу місію “Блакитні шоломи” заснували у 2016 році. Ініціативу впровадили в рамках кампанії ЮНЕСКО Unite4Heritage, започаткованої для стимулювання міжнародних зусиль із запобігання знищенню спадщини екстремістськими організаціями, зокрема ІДІЛ.
Читайте також
“Вітрила, щит або пам’ятка”: варіанти реконструкції Миколаївської ОДА від loft buro
Попри війну й в обхід закону: у Києві продовжують розбирати садибу Василя Маліна
Білоруські партизани посприяли провалу наступу росії на Київ – The Washington Post