Італія підписала угоду з ЮНЕСКО, аби захистити українську спадщину

/ Події /

Італія підписала указ, який дозволяє на прямий запит ЮНЕСКО відправляти робочі групи з охорони спадщини у країни, що цього потребують. Зокрема, міністр культури Італії Даріо Франческіні наполягає на тому, щоб створити власний підрозділ для захисту української спадщини.

Про це пише THE ART NEWSPAPER. 

“Італія є міжнародним орієнтиром для захисту та охорони культурної спадщини, і наш досвід шанується в усьому світі. Тепер (оперативна група) може діяти в Італії та за кордоном для захисту культурної спадщини від стихійних лих, воєн і терористичних атак”, – йдеться у заяві Франческіні.

Блакитні шоломи миротворці ООН надягають, аби бути помітними для сторін конфлікту та одне одного

Спеціальні миротворчі місії з охорони світової культурної спадщини мають блакитні шоломи. Від цього й утворилася назва спеціального формування. Фото: AFP/ Getty images/ P. MacDsarmid

Варто зазначити, що указ формалізує угоду, яка була підписана в липні. Раніше, відповідно до документу, тільки окремі держави-члени ЮНЕСКО отримали повноваження на запит про допомогу від миротворчої місії “Блакитні шоломи”. Відтепер таке право мають усі країни, що входять до організації.  

Італійську миротворчу місію “Блакитні шоломи” заснували у 2016 році. Ініціативу впровадили в рамках кампанії ЮНЕСКО Unite4Heritage, започаткованої для стимулювання міжнародних зусиль із запобігання знищенню спадщини екстремістськими організаціями, зокрема ІДІЛ.

 

 

Читайте також

“Вітрила, щит або пам’ятка”: варіанти реконструкції Миколаївської ОДА від loft buro

Попри війну й в обхід закону: у Києві продовжують розбирати садибу Василя Маліна

Білоруські партизани посприяли провалу наступу росії на Київ – The Washington Post