Італійський стартап спроєктував робота, який створює мармурові скульптури у стилі Мікеланджело

Robotor здатний виготовляти витвори мистецтва з каррарського мармуру, що не поступаються за художньою цінністю та красою об'єктам, які створила людина. 

Відтепер роботи великих майстрів можуть бути відтворені за допомогою робота з самопрограмним забезпеченням. Співзасновники Robotor Філіппо Тінколіні та Джакомо Массарі зазначають, що технологія робота-різця суттєво спростить ручну роботу над мармуровими скульптурами, пише Designboom.

Фото: Robotor

«У самому центрі кар’єрного району Каррара, того самого, де виробляли цінний мармур, який Мікеланджело використовував для різьблення своїх статуй, наша компанія розробила передове рішення, спираючись на дослідження та взаємодію між мистецтвом, місцевістю, традиціями та технологіями», — кажуть співзасновники.

Фото: Alessandro Grassani for The New York Times

Robotor може витримувати великі навантаження навіть у найнесприятливіших середовищах. Його апаратне забезпечення та конструкція розроблені таким чином, щоб витримувати летючі уламки мармуру та бульдозерне руйнування дуже міцних матеріалів.

Фото: Robotor

Робот аналізує камінь або матеріал, з яким він буде працювати, переглядає властивості, кути та форму матеріалу, визначає точки, з яких розпочнеться робота над скульптурою. Програмне забезпечення, що носить назву OR-OS, максимально спрощує виготовлення складних скульптур за рахунок оптимізації всіх процесів.

Робот сам обирає типи інструментів, які використовуватиме під час всіх етапів процесу: від ліплення матеріалу, до його полірування та видалення пилу струменями води.

Команда стартапу каже, що технологія може також допомогти зменшити відходи – робот може перепрофілювати непотрібні матеріали під час виробництва, перетворивши їх на інші скульптури.

Програмне забезпечення перевіряє фази обробки, стан робота та компонентів у режимі реального часу та інформує користувачів про будь-які аномалії, як тільки їх отримує.

Фото: Robotor

Робот оснащений механічною рукою, яка використовує електрошпинделі та автоматичну зміну інструменту, а поворотний стіл, на якому встановлено робот-зубило, може підтримувати заготовки вагою до 50 тонн.

 

 

Читайте також:

Вчені розгадали секрет «самовідновлення» римського бетону

Мармурові скульптури Парфенона можуть повернутися з Британського музею до Афін

Сади Гесперид і світ Аїда. У Лондоні відкрили ресторан у стилі грецької та римської міфології