Італія першою в світі заборонила використання ChatGPT через загрозу персональним даним

Італія стала першою в світі країною, яка заборонила використання ChatGPT. На думку італійської влади, ця нейромережа порушила законодавство про персональні данні. 

Про це повідомляє Wall Street Italia.

Італійське агентство із захисту персональних даних наказало негайно обмежити обробку даних італійських користувачів американською компанією OpenAI та розпочало розслідування.

OpenAI зобов’язана протягом 20 днів повідомити про заходи, вжиті на виконання запиту агентства. Якщо вона цього не зробить, то може заплатити штраф в розмірі 20 мільйонів євро або 4% від річного обороту.

Окрім того, в управлінні безпеки зазначають, що чат-бот жодним чином не перевіряє вік користувачів, попри вікове обмеження в 13+ років.

Зображення: ChatGPT

Раніше директор SpaceX Ілон Маск, співзасновник Apple Стів Возняк та ще 1000 професорів й інженерів підписали звернення з вимогою зупинити експерименти зі штучним інтелектом. Вони вважають. що випробовування більш потужних систем ШІ треба відкласти мінімум на пів року, поки не зʼявляться загальні протоколи безпеки.

Chat GPT – найвідоміше програмне забезпечення реляційного штучного інтелекту, здатне моделювати та обробляти людські розмови. 20 березня у чат-боті сталася помилка, через яку інші користувачі могли бачити теми розмов із ботом, які їм не належали. Помилка спричинила занепокоєння у користувачів, які побоюються, що їхня особиста інформація може бути розкрита за допомогою цього інструмента.

 

 

Читайте також:

У Гамбурзі запускають громадський транспорт, яким керує штучний інтелект

MVRDV представила бізнес-парк штучного інтелекту, який побудують в Німеччині

Протезування зі штучним інтелектом: як українські архітектори розробили дизайн для кіберпротезів