ІТ-містечко для креативників збираються звести на Львівщині 

/ Архітектура /

Для проєкту уже виділили ділянку площею 8 гектарів.

Фахівці на території містечка будуть не тільки працювати, а й мешкати та відпочивати. Деталі проєкту розповідає президент International Technology Transfer Association (ITTA) і Фонду реконструкції та розвитку України Артем Гончаренко у коментарі виданню Твоє місто:

“Наразі обрали ділянку під ІТ-містечко, що буде в годині їзди від Львова. Для зручності запустимо окремий автобус, який туди курсуватиме. Пункт відправлення ще також маємо додатково погодити. На ділянці плануємо створити симбіоз реабілітації для працівників креативної індустрії загалом – ІТ-спеціалістів, графічних дизайнерів, аніматорів, відеомонтажерів, яких у нас дуже багато. Йдеться про відновлення їхнього психологічного та фізичного здоров’я”, – розповідає Гончаренко.

Поселення, яке розташують у рекреаційній гірській місцевості з джерелом поруч, буде розраховане для проживання щонайменше 300 людей – для майбутніх мешканців зведуть окремі будинки й споруди з квартирами та кімнатами готельного типу. 

Розробники проєкту зауважують, що мають уже близько 200 заявок від людей та компаній, що хочуть долучитись до ініціативи. У майбутньому, аби створити умови для навчання дітей у креативників, містечко будуть розширювати, а саме планують облаштувати хаб та ще один кампус. 

“Ми цим проєктом займалися багато років і сьогодні залишається лише вийти на фінішну пряму та домовитися з західним регіоном. Нині тривають проєктні роботи, ведемо перемовини з забудовниками. До кінця літа хочемо приступити до будівельних робіт, восени їх завершити та повноцінно запустити процес. Будинки на перших 50 людей запустимо влітку”, – стверджує Гончаренко.

До слова, зведення ІТ-містечка орієнтовно коштуватиме близько 130 млн грн. Кошти збираються залучити як із-за кордону, так і від України. Зокрема, вагому частину грошей планують зібрати завдяки благодійним заходам, що проводять разом із “Контрамарка Хелп”. Окрім того, розробники зауважують, що є певні домовленості щодо допомоги від ООН, ЄС та американських фондів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Львові поблизу Католицького університету зведуть масштабний центр розвитку IT-індустрії IT Misto. На площі у понад 10 гектарів розташують мультифункціональний комплекс офісних будівель, сучасних лабораторій та просторої паркової зони.

 

Задля ілюстрування у новині використані фото бізнес-парку SZ-HK Fund Town у Шеньчжені, зведеного за проєктом архітекторів Leigh & Orange

 

 

Читайте також

Українська “Кремнієва долина”. У Львові створять комплекс для програмістів IT Misto

Який вигляд має “найекологічніша меблева фабрика у світі” від Bjarke Ingels Group

Капсули легендарної вежі Накагін демонтують та відправляють до музеїв — фото