Історик із Херсона знайшов старовинну грецьку амфору на одеському узбережжі

Історик із Херсона випадково помітив у морі амфору серед сміття, яке прибило до одеського берега внаслідок підриву Каховської ГЕС. Він вирішив передати її до херсонського краєзнавчого музею.

Про це пише Суспільне.

Історик Юрій Пословський разом з родиною та товаришем гуляв набережною 10 червня. В той день місцеві рятували з моря черепах і Юрій вирішив долучитися.

Фото: Родина Пословських

“Оскільки я родом з Херсонщини, з Голої Пристані, я знаю як їх ловити. Тому я взяв ініціативу на себе. І почав виловлювати цих черепах. Мені це вдалося, я виловив дві черепахи. Мені так здається, що вони з приватних акваріумів. Вони зовсім не схожі на тих, які водяться у нас на Херсонщині, вони декоративні”, — розповів він.

Фото: Юрій Пословський

У процесі порятунку черепах, була помічена у воді амфора, яка виявилася майже цілою.

“Я її трохи підійняв, друг встиг схопити її за ручку, вона ціла. Вилили з неї частину морської води. Коли ми вийшли на берег, то у нас були емоції і ейфорія. А для мене, як історика це взагалі незвичне явище. Оскільки я був на розкопках, знайти цілу амфору дуже важко. Знаходиш якісь частини: верх, донечка або якусь маленьку частинку. І це було для нас успіхом знайти таке на розкопках. А тут знайти цілу амфору, майже не зруйновану”, — говорить Юрій.

Історик вирішив передати знахідку до херсонського краєзнавчого музею, окільки він дуже пограбований після російської окупації. Працівники музею із задоволенням погодилися взяти амфору.

Фото: Суспільне Херсон, Виконувачка обовязків директорки херсонського краєзнавчого музею Ольга Гончарова тримає в руках знайдену амфору

“Треба сказати, що на півдні України греки селилися приблизно з шостого століття до нашої ери. Третього сторіччя нашої ери вони покинули нашу територію. Але ми не знаємо де саме було це поселення чи корабель затонулий. Ми це будемо з’ясовувати”, — розповіла виконувачка обов’язків директорки Херсонського обласного краєзнавчого музею у коментарі Суспільному.

У музеї попередньо з’ясували, що це візантійський період середньовіччя.

 

 

Читайте також:

До України повертається “скіфське золото” з Нідерландів

До одеського узбережжя прибило залишки будинків з Херсонщини

Через підрив Каховської ГЕС деякі культурні памʼятки опинилися під загрозою знищення