Історичний готель “Ермітаж” у Києві виставили на продаж

Фонд державного майна виставив на аукціон історичний готель "Ермітаж" у Києві. Стартова ціна становить 21,21 млн гривень.

Про це йдеться на сайті Prozorro.

Лот складається з двох споруд на вул. Богдана Хмельницького, 26. Перша – це фасадний пʼятиповерховий будинок загальною площею 3165,8 кв. м, а друга – будинок у дворі загальною площею 1963,3 кв. м.

Фото: Prozorro

Фото: Prozorro

Готель був побудований у 1902-1904 роках за проєктом київського архітектора Андрія Фердінанда Краусса — автора багатьох будівель, зведених у столиці у той час. У цьому будинку знаходився один з кращих готелів міста – «Ермітаж». Власником будинку був мільйонер і виробник цегли Яків Бернар.

У готелі «Ермітаж» зупинялося багато видатних осіб. Так, на початку XX століття тут неодноразово зупинявся Михайло Грушевський, зазвичай у номері 12.

Фото: Відкриті джерела

 

У флігелі садиби мешкала журналістка та громадська діячка, секретарка Київського релігійно-філософського Ольга Петрівна Прохаско. Вона видавала спочатку газету, а пізніше — щотижневий журнал «Огни», редакція якого розміщувалася в цьому ж будинку.

Садиба на вул. Богдана Хмельницького, 26 занесена до переліку пам’яток історії та культури місцевого значення. ЇЇ новий власник буде зобовʼязаний укласти охоронний договір на обидві будівлі як на памʼятки культурної спадщини та використовувати їх відповідно до умов договору.

 

 

 

Читайте також:

Освітній холдинг IT Step придбав та модернізує Міжнародний ліцей Глобус в Києві

Цьогоріч фонтани на Майдані Незалежності не вмикатимуть через заощадження коштів

В центрі Києва осипається мозаїчне панно: власник будівлі не дає дозвіл на реставрацію