“Історична подія”: Ватикан повертає 2500-річні скульптури Парфенона до Греції

Ватикан підписав дозвіл щодо повернення трьох фрагментів скульптур до Греції, які були частиною постійної колекції музеїв Ватикана впродовж останніх 200 років. 

 

Як повідомляє The Art Newspaper, Ватикан згадував про плани повернути скульптури ще в грудні минулого року, після зустрічі Папи Франциска II з архієпископом Афінським та Грецьким – Ієронімом II. Офіційну ж реституцію підписали на спеціальній церемонії 7 березня.

Грецька сторона під час церемонії назвала реституцію “історичню подією”. А також додала, що цей крок частково “загоїв рани” несправедливого минулого.

Фото: Hyperallergic

Зазначені в документі 2500-річні фрагменти, які зображають голову коня, чоловіка з бородою та хлопчика, раніше були вилучені із Парфенона – колись найбагатшого храму Афінського Акрополя. Інші фрагменти зараз зберігаються у Британському Музеї, Луврі та в Музеї історії мистецтв у Відні.

Рішення Папи Франциска створило прецендент. Цей крок також має посилити тиск на Британський музей, аби той не зволікав із поверненням мармуру Парфенона на його історичну батьківщину. Суперечки між грецькою та британською владою ведуться про це вже не перше десятиліття.

Представники Святого Престолу також вказали про строки репатріації – 24 березня цього року.

 

 

Читайте також:

Італійський стартап спроєктував робота, який створює мармурові скульптури у стилі Мікеланджело

Мармурові скульптури Парфенона можуть повернутися з Британського музею до Афін

В Італії знайшли бронзові статуї епохи етрусків, які пролежали в багні понад дві тисячі років