Іспанія та Чехія допоможуть у відбудові житомирського ліцею

/ Події /

У Житомирі на місці знищеного ліцею №25 зведуть нову споруду. У її відбудові братимуть участь закордонні партнери.

Про це повідомив міський голова Житомира Сергій Сухомлин. За його словами, у відновленні ліцею допомагатимуть іспанські та чеські фахівці.

“Доля ліцею №25 перспективна. Уже є підтримка архітекторів з Іспанії. Сьогодні заручились підтримкою ще й чеського Пардубіце. На місці знищеної рашистами будівлі постане один із найкращих навчальних закладів Європи. Переконаний у цьому”, – зазначив Сергій Сухомлин.

Ліцей №25 після російського обстрілу. Фото: @GraniTweet

Головний вхід навчального закладу після російського обстрілу. Фото: @GraniTweet

Нині відомо, що іспанська Барселона першою запросила необхідну документацію для відбудови. Однак інформації щодо того, хто буде розробляти проєкт, поки немає.

“Зараз уже Барселона запросила у нас всю необхідну документацію, ми її передали, і чекаємо, коли вони допоможуть нам з проєктуванням. Так само по проєктуванню ми звернулися ще до декількох міст Іспанії та Чехії. Бо нам все ж потрібно пришвидшувати ці процеси. І хто перший у цьому питанні нам допоможе – з тим ми і будемо працювати”, – розповідає очільник міста виданню TIMES.ZT.

У споруді фактично не залишилось жодного приміщення, що вціліло. Фото: @GraniTweet

Значна частина будівлі зруйнована вщент. Фото: Суспільне Житомир

Разом із тим свою концепцію закладу пропонує житомирський архітектор Артем Микитенко. За його проєктом, фасад будівлі нагадуватиме два підручники з історії України, розташовані у відповідному положенні.

“Ідея образу відновленої майбутньої будівлі школи – це два підручники. Перший – це “Історія України 11 клас” (1-й та 2-й поверхи). Другий – це “Новітня історія України 2022”, який буде видано невдовзі (це 3-й та 4-й поверхи відповідно). Положення підручника “Новітня історія України 2022″ відносно першого, символізує і водночас нагадує нам про той поворот в історії країни, яка змінилась”, – пояснює автор концепту.

Пропозиція з відбудови ліцею архітектора Артема Микитенка. Візуалізація: Артем Микитенко

Проєкт ліцею №25 у Житомирі. Візуалізація: Артем Микитенко
Проєкт ліцею №25 у Житомирі. Візуалізація: Артем Микитенко
Проєкт ліцею №25 у Житомирі. Візуалізація: Артем Микитенко

Відбудову ліцею планують після завершення війни, проте остаточний демонтаж чекає на неї вже наступного тижня. 

“Процес відбудови почнеться тільки тоді, коли будемо розуміти, що вже закінчується війна. І Європа теж не буде давати гроші на відбудову до закінчення війни. А саме будівництво може тривати 2-2,5 роки”, – повідомив Сергій Сухомлин.

“Останній дзвоник”. Працівники закладу, випускники та їхні батьки прийшли попрощатись із рідним закладом. Фото: Житомир Суспільне

Захід присвячений 100-річчю ліцею №25. 2019 рік. Скриншот: Youtube

Нагадаємо, що житомирський ліцей №25 розташований у центральній частині міста. Його було знищено на початку березня унаслідок російського обстрілу – майже половину будівлі зруйновано вщент. Інша частина також зазнала значних руйнацій.

 

 

Читайте також

Львів’янка викупила занедбану історичну будівлю, аби відновити її

У житомирських школах більше не вивчатимуть російську мову – мер міста

У студентських гуртожитках на Львівщині зроблять ремонт і поселять там переселенців