Ірландський архітектор Шейн де Блакам отримав нагороду Королівської академії архітектури 2023 року

Архітектор із Дубліна Шейн де Блакам став п’ятим лауреатом премії Королівської академії архітектури на знак визнання його внеску в професію, який почався в ірландській столиці на початку 1960-х років.

Журі премії відзначило 78-річного де Блакама за його “прихильність до спільного простору для навчання, обміну та розмірковувань”. Де Блакам працював у Сполучених Штатах після закінчення аспірантури в Університеті Пенсільванії, зрештою повернувшись на батьківщину, щоб заснувати разом Джоном Мігером відзначену численними нагородами архітектурну фірму De Blacam & Meagher у 1976 році.

Офісна будівля Сент-Стівенс-Грін, спроєктована лауреатом премії Королівської академії архітектури 2023 року Шейном де Блакамом, Дублін. Фото: Peter Cook

Мюнстерський технологічний університет. Фото: Peter Cook

Разом вони працювали над проєктуванням приватних та житлових проєктів як нового будівництва, так і реставрації, у Франції, Ірландії, Мексики, Португалії та на Балеарських островах.

San Lorenzo House. Фото: Quinto de Laga

“Як у нових будівлях, так і в історичних реставраціях практика де Блакама нагадує нам про силу майстерності створювати простори, де ми можемо об’єднатися для тиші та роздумів. Його робота справила потужний вплив на сучасну ірландську архітектуру, і він є надихаючою фігурою для тих, кого він навчав і з ким працював”, — йдеться в коментарі журі.

Щороку Лондонська Королівська академія нагороджує окремих осіб чи колективні практики, чия робота справила значний та позитивний вплив на суспільство.

 

 

Читайте також:

“Зубчасті силуети” у новому проєкті від MVRDV у Нідерландах – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

В Амстердамі завершили будівництво штаб-квартири Booking.com – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

Новий хірургічний корпус центру “Незламні” у Львові створить японський архітектор – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ