Інженери розробили міцний бетон, у складі якого є перероблені шини

/ Технології /

Такий матеріал не тільки не менш міцний, а й більш екологічний та дешевший за традиційний бетон.

Про це повідомляє видання Designboom.

Фахівцям із Мельбурнского королівського технологічного інституту (RMIT) вдалось замінити щебінь і гравій у складі бетону на каучук із перероблених шин. Науковці розповідають, що цей новий матеріал є більш екологічно чистим та не поступається міцністю аналогу. 

Також розробка відповідає всім необхідним будівельним нормам і значно знижує виробничі та транспорті витрати, що має позитивно вплинути на втілення проєктів із її використанням. 

До слова, раніше дослідникам не вдавалось оптимально замінити заповнювачі бетону, адже тоді матеріал був не надто міцним. Утім, вчені RMIT спромоглись винайти універсальну технологію.

Фото: Mohammad Islam, RMIT

“За допомогою нашого точного методу лиття ми продемонстрували, що це обмеження, що існувало десятиліттями, на використання значної кількості частинок гуми в бетоні тепер може бути подоланим. Цей метод включає використання ливарних форм нової конструкції для пресування великого гумового заповнювача в свіжому бетоні, що покращує характеристики будівельного матеріалу”, – пояснює автор і доктор наук Мохаммад Момін Уль Іслам.

“Заміна всього заповнювача використаної шинною гумою може значно скоротити споживання природних ресурсів і вирішити серйозну екологічну проблему, пов’язану з тим, що робити з цими шинами. Це піде на користь низці розробок, включно з проєктами недорогого житла у сільських і віддалених районах Австралії та інших країнах світу”, – продовжує співавтор дослідження та керівник групи професор Цзе Лі.

Мохаммад Момін Вул Іслам підсумовує тим, що після успішних випробувань матеріалу в майстернях, команда нині досліджує аспекти його армування.

 

 

Читайте також

На Львівщині пропонують зводити укриття у вигляді будинків гобітів

На Київщині збираються запустити проєкт із екологічної переробки будівельного сміття

В Іспанії відкрили найбільшу у Європі сонячну електростанцію