“Інклюзивність – це про нас і наше ставлення до інших людей” – Марша Рамруп

/ Події /

 

Упередженість – головний ворог впровадження інклюзивності. Якщо Україна прагне зробити післявоєнну відбудову інклюзивною, то їй доведеться перебороти чимало стереотипів.

Про це під час лекції “Відбудова України – інклюзивний підхід для кращого майбутнього” розповіла стратегиня з інклюзії, рівноправ‘я та різноманітності й колишня директорка з інклюзії в Королівському інституті британських архітекторів (RIBA) Марша Рамруп. Подія зібрала понад 100 людей з різних сфер: архітекторів, інженерів, студентів, представників громадських організацій, медіа, профспільноти, фахівців місцевої влади тощо.

Рамруп зазначає, що прийняття інклюзивності — тривалий процес, у якому треба багато чого вивчити й навчитися слухати інших людей:

“Інклюзивна відбудова – вдумливе, уважне ставлення до інших, пошук розуміння й співчуття. Мета полягає у тому, щоб керувати цими якостями у прийнятті рішень й прислухатися до голосів, які зазвичай ігноруються”.

За словами Рамруп, інклюзивна відбудова – це не лише про доступність приміщень для тих, хто має певні фізичні вади чи пересувається на візку. Інклюзивна відбудова – це також і турбота про тих, хто багато втратив у цій війні.

Cтратегиня з інклюзії, рівноправ‘я та різноманітності й колишня директорка з інклюзії в Королівському інституті британських архітекторів (RIBA) Марша Рамруп

“Хтось не може згадати мирний період і живе лише часом від 24 лютого. Хтось страждає від ПТСР. Хтось залишився без домівки. Хтось втратив близьку людину на війні. Коли люди почнуть звертати увагу на це під час відбудови, то зміни почнуться швидше, ніж можна собі уявити. Бо інклюзивність відображає нас і наше ставлення до інших людей”, – вважає експертка.

Для того, щоб зробити впровадження досвіду інклюзивності успішним, необхідно постійно розвиватися. Вчитися, бути у контакті із тими, хто вимагає змін й шукати найкращі практики для втілення цих змін:

“Якщо вам здається, що ви досягли чималих висот з інклюзивністю, ви не маєте зупинятися. Дуже важливо оточувати себе розмаїттям людей із різним досвідом. Прислухатися до них і діяти відповідно до голосів, які дуже відрізняються від власного”.

Лекція була організована Ino. The Developer —  надійною компанії девелоперів, яка піклується про людей. Мета компанії — спільно з державою відбудувати Україну та розвивати її міста, щоб кожне з них було простором для кожного. Зручним, зрозумілим, інклюзивним.

Читайте також:

Нова елегантність міст. Еволюція інклюзивного дизайну

Вісім архітектурних проєктів, створених для велосипедистів

Чернігів отримав спеціальну відзнаку Європейського тижня мобільності