Інклюзія та пам’ять: як молодь пропонує відбудовувати українські міста

/ Архітектура /

У Києві представили проєкти відбудови для зруйнованих війною локацій у трьох українських містах. Всі роботи були створені учасницями освітнього курсу “Урбаністика”, яким від 15 до 22 років.

Протягом чотирьох місяців 50 дівчат вивчали основи містобудування та архітектури. Паралельно із цим, під кураторством українських урбаністок, учасниці курсу розробляли власні проєкти для відбудови трьох громадських місць: привокзальної площі у Тростянці, міського парку в Ічні та території навколо районного Будинку культури в Охтирці.

Проєкт відбудови привокзальної площі у Тростянці

Проєкт відбудови привокзальної площі у Тростянці

Найкращі з робіт дівчат будуть доопрацьовані командою експертів та запропоновані місцевим громадам для реалізації.

Авторки десяти найкращих проєктів отримали ноутбуки, які є частиною глобальної програми підтримки українців від HР та Microsoft. А німецький Благодійний фонд підтримки будівельної галузі Ебергарда Шьока надав дівчатам з команди, яка виграла гран-прі, навчальні стипендії у розмірі 1500 для кожної.

Проєкт благоустрою території навколо районного Будинку культури в Охтирці

Проєкт благоустрою території навколо районного Будинку культури в Охтирці

“Зараз на Балканах молоді люди зазвичай намагаються виїхати у західні країни. І вони виїжджають. Ми втрачаємо молодий потенціал. І ми маємо зробити все можливе, аби цього не сталось в Україні. Тому що саме це і станеться, якщо цих молодих людей не залучати до відбудови країни та прийняття рішень”, — поділилась керівниця з питань гуманітарних програм в ООН Жінки в Україні Флора Мацуля, яка сама родом з Косово.

 

Проєкт відбудови міського парку в Ічні

Проєкт відбудови міського парку в Ічні

Саму ж “Урбаністику” трансформують у відеокурс, який зможуть переглянути всі охочі.

Проєкт освітній курс “Урбаністика” втілюється в межах програми “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціально ївідповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом(IRI) та Zinc Network.

 

 

Читайте також:

В Сан-Антоніо проходить виставка шпаківень. Дивіться найпопулярніші роботи архітектурних студій

Україна вперше за 10 років матиме власний павільйон на Венеційській архітектурній бієнале

У Барселоні архітектори перетворили невеликий будинок XIX століття у просторе сімейне житло