IKEA купує деревину у Швеції і країн Балтії замість росії та білорусі

/ Світ /

Раніше обидві країни-агресорки були в топі постачальників матеріалу. 

Про це повідомляє Reuters.

Завдяки постачанню деревини з низки інших країн, серед яких держави Балтії та Швеція, корпорація компенсує відмову від співпраці з росією та білоруссю через вторгнення на територію України. 

“Нам вдалося замінити ці (російські та білоруські – ред.) обсяги в інших країнах на дуже гарячому ринку деревини”, – сказав Reuters Ульф Йоханссон, менеджер з глобального постачання деревини та лісового господарства бренду Inter IKEA.

Швеція, Балтія, Польща та Німеччина є одними з країн, де в результаті війни в Україні збільшився обсяг постачання деревини для IKEA, сказав він, додавши, що деякі рішення можуть бути довгостроковими, а інші короткостроковими.

“Ніж в спину”. IKEA відмовляється від використання української деревини

До повномасштабної війни росія і білорусь посідали п’яте та шосте місця у рейтингу постачальників деревини IKEA, маючи 6% і 5% поставок відповідно. 

Компанія напередодні запустила на своєму сайті карту, що показує походження всієї її деревини, щоб задовольнити вимоги клієнтів щодо більшої прозорості діяльності.

Польща, Литва та Швеція були трьома найбільшими постачальниками протягом року до серпня 2022 року.

IKEA заявляє, що використовує лише сертифіковану або перероблену деревину Лісової опікунської ради (FSC). Вона заборонила постачальникам замовляти російську та білоруську деревину після того, як FSC призупинила її сертифікацію в цих країнах через вторгнення.

 

 

Читайте також

IKEA виділила 1,7 млн євро на підтримку України

IKEA розповіла Forbes, коли та за яких умов планує відновити роботу в Україні

IKEA допомагає створювати центри прийому біженців із України