Європарламент закликав Зеленського не підписувати законопроєкт №5655

Європейський парламент у четвер, 15 червня, ухвалив резолюцію на підтримку якнайшвидшого вступу України в НАТО. В документі зокрема міститься заклик до президента Володимира Зеленського не підписувати скандальний законопроєкт №5655 про реформу містобудування.

На це звернув увагу Рух ЧЕСНО. Зокрема, відповідний заклик в документі розмістився в пункті 17.

“17. Застереження щодо використання майбутніх зусиль з реконструкцій для внесення змін до законодавства таким чином, аби принести користь певним зацікавленим особам за рахунок рівних умов гри та прозорості; закликаємо Президента Зеленського не підписувати проєкт №5655 про містобудівну діяльність”, – йдеться в тексті резолюції.

Фото: з відкритих джерел

Нагадаємо, 13 грудня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому резонансний законопроєкт №5655 про реформування сфери містобудівної діяльності. “За” проголосували 228 народних депутатів.

З його критикою неодноразово виступали в кругах фахової спільноти, зокрема, в Спілці архітекторів України. Документ також розкритикував Президент Міжнародного союзу архітекторів Хосе Луїс Кортес.

Заступниця голови Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій докладно розповідала про корупційні ризики, захист прав забудовників і переваги для монополістів, які несе із собою ухвалення скандального законопроєкту.

Наразі документ очікує або підписання президентом, або накладання на нього вето. Архітектурна спільнота очікує, що президент ветує його. Втім, на нещодавній пресконференції Зеленський, відповідаючи на запитання, яка доля у скандального законопроєкта, заявив, що у нього не було часу ознайомитись з позиціями обох сторін – і тими, хто проти законопроєкту про містобудування №5655, і тими, хто його підтримує. “Вето я вже накласти не можу, час пройшов. Тому мені потрібно зібратися з керівниками громад і розібратися в цьому питанні”, – сказав Зеленський.

 

Читайте також:

Самовільне будівництво та відсутність контролю. В Асоціації міст України розкритикували законопроєкт №5655: інфографіка

У Раді не врахували зауваження НАЗК до законопроєкту №5655 і збрехали про це

“Це те, що в мене викликає відчуття безнадії”. Головний архітектор Львова про закон №5655