
Ігор Райков, Засновник девелоперської компанії “Спільнота»” та школи професійного девелопменту UrbanLand.PM
“Більшість з вас бачили це фото у ЗМІ. Його зробив я, в минулу суботу, коли прийшов з синами в Мілк за кавою та морозивом і тупо не зміг пройти через той клаптик тротуару, що залишив нам ресторан, бо у цей час по ньому йшли інші люди і я мав почекати”, – написав він.
Райков поділився послідовністю дій, що робити в таких випадках:
“1. Закон. Я подзвонив 102. Дякую Патрульній поліції України, патруль приїхав за 3 хв. Як тільки двоє спортивних хлопців, що керували діями монтажної бригади, побачили поліцію – одразу зі словами “погнали звідси, я ж казав тобі, що то незаконно” застрибнули у своє авто і поїхали.
Патруль провів огляд місця, власника на місці не було, оригіналів документів на встановлення літнього майданчику теж не було, тому їх показали в телефоні. В паспорті на встановлення майданчику не було зазначено відстаней, які мають залишитись для проходу, майданчик був меншого розміру, а головне – без конструктивних елементів. Тобто без цієї підлоги, даху та колон, що робив ресторан.
Після патрульних приїхав дільничний, після нього – слідчо-оперативна група, яка склала протокол огляду місця події та прийняла мою заяву.
2. Громадські активісти та урбаністи. Паралельно з поліцією я написав Дмитру Макагону та Сергію Дідковському з проханням надати розголос тому, що зараз відбувається. Дякую вам за це. А ще Михайлу Васіленку, Костянтину Ковшевацькому та Pragmatika, The Village Україна та Наш Київ. Публічний розголос став вирішальним.
Літній майданчик, що зайняв майже весь прохід на Шота Руставелі, демонтують
3. Міська влада. Я вийшов на звʼязок із депутаткою Київради Ксенією Семеновою та ще декількома депутатами та керівниками міських департаментів. Я був впевнений, влада такого не могла дозволити і це просто самодіяльність власника ресторану. Найдієвішім виявилось звернення до Ксенії. Ксенія – депутат і має вплив і робочий звʼязок з тими міськими керівниками, які можуть вжити відповідних заходів, але найголовніше – я знав що їй не байдуже і вона зробить все можливе. Так і сталося. Вже за дві години департамент благоустрою видав припис на демонтаж конструкції, а ще за два дні – її демонтували.
Спілкуючись з друзями, громадянами та киянами, які допомагали в цій ситуації, я відчув той вайб, який відчував в березні 2022, коли ми фортифікували Оболонь, а після – в Хартії, з побратимами, коли не потрібно щось додатково пояснювати, кожен розуміє що треба зробити зараз і максимум з можливого. Це і є свідома громадянська позиція, яка відрізняє нас від ворога. Там таке неможливе.
Інструкція проста та дієва. Користуйтесь. Будьте свідомими громадянами!”.
Читайте також:
Зруйновану синагогу XVIII ст. на Львівщині пропонують відбудувати і перетворити на ТРЦ