Як діяти, коли приватний бізнес порушує міський благоустрій. Кейс Ігоря Райкова на прикладі вулиці Шота Руставелі

/ Урбаністика /

Позаминулого тижня широкий розголос отримала історія з літньою терасою в центрі Києва. Тоді в Мережі було розповсюджено фото монтажу майданчика на Шота Руставелі, що займав майже весь тротуар. Першим на це звернув увагу Ігор Райков, засновник девелоперської компанії "Спільнота" та школи професійного девелопменту UrbanLand.PM. Він же і викликав поліцейських, аби зафіксувати факт порушення. Історія дуже швидко набрала розголос, правоохоронці і міська влада миттєво відреагували, скандальний майданчик прибрали, звільнивши місце для пішоходів. Однак такі випадки не поодинокі, тому Райков поділився власним кейсом, як діяти, коли бізнес порушує правила міського благоустрою.

Ігор Райков, Засновник девелоперської компанії “Спільнота»” та школи професійного девелопменту UrbanLand.PM

“Більшість з вас бачили це фото у ЗМІ. Його зробив я, в минулу суботу, коли прийшов з синами в Мілк за кавою та морозивом і тупо не зміг пройти через той клаптик тротуару, що залишив нам ресторан, бо у цей час по ньому йшли інші люди і я мав почекати”, – написав він.

Райков поділився послідовністю дій, що робити в таких випадках:

“1. Закон. Я подзвонив 102. Дякую Патрульній поліції України, патруль приїхав за 3 хв. Як тільки двоє спортивних хлопців, що керували діями монтажної бригади, побачили поліцію – одразу зі словами “погнали звідси, я ж казав тобі, що то незаконно” застрибнули у своє авто і поїхали.

Патруль провів огляд місця, власника на місці не було, оригіналів документів на встановлення літнього майданчику теж не було, тому їх показали в телефоні. В паспорті на встановлення майданчику не було зазначено відстаней, які мають залишитись для проходу, майданчик був меншого розміру, а головне – без конструктивних елементів. Тобто без цієї підлоги, даху та колон, що робив ресторан.

Після патрульних приїхав дільничний, після нього – слідчо-оперативна група, яка склала протокол огляду місця події та прийняла мою заяву.

2. Громадські активісти та урбаністи. Паралельно з поліцією я написав Дмитру Макагону та Сергію Дідковському з проханням надати розголос тому, що зараз відбувається. Дякую вам за це. А ще Михайлу Васіленку, Костянтину Ковшевацькому та Pragmatika, The Village Україна та Наш Київ. Публічний розголос став вирішальним.

Літній майданчик, що зайняв майже весь прохід на Шота Руставелі, демонтують

3. Міська влада. Я вийшов на звʼязок із депутаткою Київради Ксенією Семеновою та ще декількома депутатами та керівниками міських департаментів. Я був впевнений, влада такого не могла дозволити і це просто самодіяльність власника ресторану. Найдієвішім виявилось звернення до Ксенії. Ксенія – депутат і має вплив і робочий звʼязок з тими міськими керівниками, які можуть вжити відповідних заходів, але найголовніше – я знав що їй не байдуже і вона зробить все можливе. Так і сталося. Вже за дві години департамент благоустрою видав припис на демонтаж конструкції, а ще за два дні – її демонтували.

Вулиця Шота Руставелі після демонтажу майданчика. Фото: Ігор Райков

Спілкуючись з друзями, громадянами та киянами, які допомагали в цій ситуації, я відчув той вайб, який відчував в березні 2022, коли ми фортифікували Оболонь, а після – в Хартії, з побратимами, коли не потрібно щось додатково пояснювати, кожен розуміє що треба зробити зараз і максимум з можливого. Це і є свідома громадянська позиція, яка відрізняє нас від ворога. Там таке неможливе.

Інструкція проста та дієва. Користуйтесь. Будьте свідомими громадянами!”.

 

 

Читайте також:

На Дарниці замість парковки облаштують новий сквер

Зруйновану синагогу XVIII ст. на Львівщині пропонують відбудувати і перетворити на ТРЦ

У Подільському районі Києва з’явиться нова пішохідна алея