ГУР просить міську владу Києва зупинити будівництво ЖК Oasis на Рибальскому

Владу Києва просять розірвати договір оренди земельної ділянки на Рибальському півострові, де будують ЖК Oasis. 

Про це йдеться у листі начальника ГУР МОУ Кирила Буданова на адресу київського міського голови Віталія Кличка, який є у розпорядженні Економічної правди.

Будівництво просять припинити через близькість розташування майбутнього ЖК до будівлі ГУР Міноборони, що може “нести загрозу держбезпеці України”.

ЖК Oasis будує “Інтерстрой груп”, що належить російському олігарху Павлу Фуксу, на якого накладені персональні санкції. Девелопером проєкту виступає bUd Development, реальними бенефіціарами якої до лютого 2022 року, як пише видання, були президент холдингової компанії “Київміськбуд” Ігор Кушнір, народний депутат від ОПЗЖ Вадим Столар та забудовниця Владислава Молчанова.

Павло Фукс. Фото: Дмитро Ларін/Українська правда

У відповіді Кличка йдеться, що згідно з законодавством, розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається. Винятками може бути рішення суду, невиконання умов договору тощо.

В КМДА повідомили, що Департамент земельних ресурсів запланував провести обстеження згаданих земельних ділянок для з’ясування обставин щодо виконання умов договорів оренди та наявності підстав для розірвання договорів у односторонньому порядку.

Крім того, КМДА направила до податкової служби лист із запитом щодо наявності чи відсутності заборгованості сплати платежів з орендної плати. Систематична несплата орендної плати є однією з підстав розірвання договорів оренди.

Видання зазначає, що будівництво ЖК Oasis зупинилося в лютому 2022 року і досі не відновлене.

 

 

Читайте також:

Уряд обмежив продаж квартир у недобудовах

Кияни вимагають позбутись недобудови на проспекті Леся Курбаса – петиція

«Чи потрібні нам шмигальки?». Кирило Чуйко про ризики типової забудови